REKLAMAeWinner Banner

Trening Mateusza Błażykowskiego na przydomowym torze (wideo)

Mateusz Błażykowski

Mateusz Błażykowski (fot. Bartosz Szablewski)

Kamera Aforti StartTV udała się do Dębnicy - to niewielka miejscowość zlokalizowana kilka kilometrów od Gniezna. Tam na przydomowym torze swoje umiejętności podnosi młodzieżowiec naszej drużyny Mateusz Błażykowski.

Jak wyglądają jego treningi i jakie płyną korzyści z jazdy po tak krótkim torze? Odpowiedź na te pytania poznajemy w przygotowanym materiale wideo! - Prawdę mówiąc dużo obserwuję Instagrama różnych chłopaków i właśnie kiedyś trafiłem na profilu śp. Tomka Jędrzejaka, że też miał taki bardzo krótki, techniczny tor, po którym jeździ w kółko - przyznaje Mateusz Błażykowski zapytany o to, skąd pomysł na stworzenie takiego miejsca do treningów. - Miejsce było, udało się trochę je zagospodarować. Projekt nie jest co prawda w 100% ukończony, ale na razie mogę się cieszyć z tego co jest. Cieszę się jazdą i to mi odpowiada! - mówi.

Tor jest krótki, liczy około 114 metrów. - Jazda tutaj pozwala mi poprawić technikę. Zawsze miałem problem z odpowiednim ułożeniem się na motocyklu. Na torach technicznych, przyczepnych, notowałem gorsze wyniki. Myślę, że teraz mi to pomoże i w sezonie to zaprezentuje i na takim selektywnym dość torze, to uda się przejeździć i zrobić fajny wynik - zauważa rozmówca. Dzięki możliwości jazdy na przydomowym torze niemal przez całą zimę młodzieżowiec Car Gwarant Startu Gniezno właściwie nie tracił kontaktu z motocyklem. Nie oznacza to jednak, że zaniedbane zostały przygotowania kondycyjne. Tutaj również wykonane zostało sporo pracy. - Nie raz trenowałem od rana tutaj, a wieczorem na siłowni. Przejechałem tutaj wiele okrążeń, zużyliśmy dużo opon. Wszystko po to, żeby był jak najlepszy wynik w sezonie! - zapewnia.

Młodzieżowa kadra czerwono-czarnych liczy sześciu zawodników. Obok Mateusza Błażykowskiego to Damian Stalkowski, Kevin Fajfer oraz Michał Lewandowski, Szymon Szwacher i Weronika Burlaga. Poza meczami ligowymi juniorów z Gniezna oglądać będziemy m.in. w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, gdzie kolejny sezon występować będą pod nazwą Aforti Start Gniezno.

źródło: inf. prasowa

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Trening młodzieżowca Car Gwarant Start Gniezno - Mateusza Błażykowskiego na przydomowym torze w Dębnicy koło Gniezna.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8715 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl