REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Mamy piątkę nowych instruktorów sportu żużlowego! Wśród nich Jabłoński i Trojanowski

Wiktor Lampart i Rafał Trojanowski (fot. Roman Biliński)

Sport żużlowy w ostatnich godzinach wzbogacił się co najmniej o czwórkę nowych instruktorów sportu żużlowego. Pochwalili się tym włodarze GTM Startu Gniezno.

Kandydaci na instruktorów sportu żużlowego musi przebrnąć egzamin składający się z dwóch części - wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. W gronie osób, które starały się o te uprawnienia znalazła się aż czwórka przedstawicieli z pierwszej stolicy Polski - Błażej Skrzeszewski, który reprezentował AKŻ Waleczne Orły, a także Dariusz Sajdak (w ostatnich latach wsparcie m.in. Adriana Gały) oraz Rafael Wojciechowski.

W tym gronie znalazł się także przedstawiciel żużlowców - Mirosław Jabłoński, który opowiadał o tym w rozmowie z korespondentem naszego portalu. - Kompletnie nie mam zamiaru kończyć kariery! Przede wszystkim jestem zawodowym żużlowcem i w tym zakresie nic się nie zmienia. Szkolenie ma być dodatkowym zajęciem, które będę wykonywał poza czasem, który przeznaczam na profesjonalne uprawianie sportu. Priorytetem jest dla mnie jazda dla Startu Gniezno i zdobywanie punktów dla tego klubu. Praca z młodzieżą to kompletnie inna bajka.

Jabłoński nie jest jedynym czynnym jeźdźcem, który uzyskał stosowne uprawnienia. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Państwa, iż stosowne dokumenty wyrobił Sebastian Ułamek (obecnie na kontrakcie warszawskim w forBET Włókniarzu). Na kurs trenerski zdecydował się także Mariusz Puszakowski dla którego miniony sezon był ostatnim w karierze.

O pomyślnym wyniku swojego egzaminu w mediach społecznościowych pochwalił się także Rafał Trojanowski, który obecnie zajmuje się rozwojem karier braci Lampartów - Wiktora oraz Dawida.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4022 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl