Znany rozkład jazdy w czeskich Kostěnicach

Michal Skurla, Filip Hájek

Michal Skurla, Filip Hájek (fot. Roman Biliński)

Czeski Motoklub Úhřetická Lhota ma już tor gotowy do pierwszych treningów przed rozpoczynającym się sezonem. Poznaliśmy też terminarz zawodów jakie będą miały tam miejsce.

Tor w Kostěnicach raczej nie jest znany fanom żużla w Polsce. Nic dziwnego, gdyż pomimo, że odbywały się tam już w poprzednich latach zawody, to były to jednak imprezy mocno "piknikowe", można rzec nawet treningowe. Miejscowość położona jest niedaleko Pardubic. Tamtejszy tor to typowy owal do trenowania, nie ma żadnych band, ani infrastruktury.

Działalność klubu trwa już ponad 3 lata i jak widać nie zwalnia tempa. Niewykluczone, że w przyszłości uda się tam zorganizować bardziej "poważniejsze" zawody, jeśli zostanie włożone jeszcze trochę pracy przy kostěnickim owalu. W minionych wydarzeniach brali udział rozpoznawalni czescy żużlowcy tacy jak Michal Škurla, czy Josef Novák. Pierwszy z nich zwyciężył z resztą jeden z mini-turniejów.

W tym roku w planie są 4 imprezy oraz piknik na zakończenie sezonu. Tak samo jak w ubiegłych latach, zawody będą rozgrywane w kilku kategoriach: żużlowcy na motocyklach 500cc, juniorzy na 125cc, wyścigi na flat tracku oraz innych maszynach.

Terminarz:
12.05.2019 - 1. zawody 
23.06.2019 - 2. zawody
27.07.2019 - 3. zawody
24.08.2019 - 4. zawody
26.10.2019 - piknik na zakończenie sezonu 2019

Źródło: speedwaya-z.cz


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1869 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl