REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Power Duck Iveston PSŻ ściągnął utalentowanych braci z Rzeszowa!

Michał Curzytek (fot. Sebastian Siedlik)

Zakończył się temat, gdzie wystartują bracia - Bartosz oraz Michał Curzytkowie. Zdolny duet rodem z Rzeszowa swoją karierę kontynuować będzie w ekipie drugoligowego Power Duck Iveston PSŻ Poznań!

Po tym, gdy Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na starty w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2019 rozwiązano kontrakty wszystkich dziewiętnastu żużlowców, którzy parafowali tam umowy w listopadowym okienku transferowym. Wśród jeźdźców do wzięcia byli m.in. Greg Hancock, Kai Huckenbeck, Luke Becker czy Karol Baran i Ernest Koza. Dość niespodziewanie z tego grona obecnie nowego pracodawcę znalazł tylko Niemiec, który trafił do łódzkiego Orła.

W nowym klubie wylądowali już także: Josh Grajczonek (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz), Nick Morris (ROW Rybnik), Linus Sundström (ROW Rybnik) oraz Bartłomiej Kowalski (forBET Włókniarz Częstochowa). Dość długo ciągnął się temat, gdzie dalej będą jeździć utalentowani bracia Curzytek. Przebąkiwało się o zainteresowaniu ściągnięciem ich do OK Kolejarza Opole czy także do Wilków Krosno i to właśnie ten drugi klub miał mieć największe szanse na to, by obaj juniorzy złożyli podpisy pod umowami. - Była oferta do wyboru: Lublin, Krosno i Poznań. Długo walczyliśmy z Lublinem, bowiem była to najlepsza opcja dla nich, ale... tylko, że ich decyzja była, aby ich sprzedać definitywnie. My wierzymy, że żużel w Rzeszowie się odrodzi i nie chcieliśmy ich sprzedawać. Ta oferta upadła, a bardzo prosiliśmy, że damy ich za małe pieniądze na wypożyczenie, bo jest tam Maciej Kuciapa, bracia Lampartowie, Paweł Miesiąc. Stwierdzili, że nie będą inwestować w naszych chłopaków i stawiali na swoim - mówi Józef Lis w programie wyemitowanym przez nowiny24.pl.

Dziś już wiemy, że zarówno Michał (rocznik 2002) i Bartosz (rocznik 2003) swoją dalszą karierę rozwijać będą w Power Duck Iveston PSŻ Poznań. To bardzo duże wzmocnienie młodzieżowej formacji ekipy Tomasza Bajerskiego, w której widnieje na chwilę obecną tylko Marek Lutowicz. - Ostatecznie zdecydowali się na opcję Poznania. Rozmawialiśmy już z zarządem, obiecał, że Michał będzie w podstawowym składzie z ich młodzieżowcem oraz, że zadbają o sprzęt dla obu braci. I postanowiliśmy, że to tam będą się rozwijać.

Kadra Power Duck Iveston PSŻ Poznań
Seniorzy:

David Bellego (Francja) (ur. 1993)
Władimir Borodulin (Rosja) (ur. 1992)
Damian Dróżdż (ur. 1996) – „gość”
Jason Jørgensen (Dania) (ur. 1998)
Marcel Kajzer (ur. 1990)
Eduard Krčmář (ur. 1996) – wypożyczony ze Startu Gniezno
Marcin Nowak (ur. 1995)

Juniorzy:
Bartosz Curzytek (ur. 2003) - wypożyczony z ZKS Stal Rzeszów
Michał Curzytek (ur. 2002) - wypożyczony z ZKS Stal Rzeszów
Marek Lutowicz (ur. 1998)


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.385 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl