REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Vaculík największą gwiazdą mistrzostw Słowacji

Martin Vaculik (fot. Jarosław Pabijan)

28 kwietnia w Žarnovicy rozegrane zostaną tegoroczne Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Słowacji. Powoli klaruje się lista startowa, którą największą gwiazdą będzie najlepszy obecnie reprezentant tego kraju.

Dwudziestu pięciu zawodników oraz dwójka rezerwowych - tak będzie wyglądała obsada Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Słowacji. Żużlowcy będą ścigali się w pięcioosobowych składach, a złotego medalu bronił będzie reprezentant Czech - Zdeněk Holub, który w ubiegłorocznym biegu finałowym przywiózł za swoimi plecami Stanisława Melnyczuka, Norberta Magosiego, Józsefa Tabakę oraz Matica Ivačiča. Defekt w najważniejszym biegu dnia zaliczył wówczas faworyt - Renat Gafurow.

Przeciętnie wypadł jedyny reprezentant Polski - Marcin Rempała, który sklasyfikowany został dopiero na dwunastym miejscu. „Cinek” przy swoim nazwisku zapisał dziesięć punktów - w tym dwa indywidualne zwycięstwa. W tym roku biało-czerwonych również nie zabraknie na starcie, lecz obecnie nieznane są nazwiska naszych jeźdźców. Najpewniej jednym z nich będzie Stanisław Burza.

Pierwszym nazwiskiem, które zostało przekazane do publicznej wiadomości jest to nazwisko najlepszego słowackiego żużlowca, uczestnika cyklu FIM Speedway Grand Prix - Martina Vaculíka. Co ciekawe, będzie to dla niego dopiero trzeci występ w tejże imprezie - wcześniej ścigał się tylko w 2009 i 2017 roku.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4947 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl