REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Memoriał Tomasza Jędrzejaka w formie „czwórmeczu”

Tomasz Jędrzejak (fot. Patryk Kowalski)

Znamy regulamin Memoriału Tomasza Jędrzejaka, który odbędzie się 31 marca o godzinie 15.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zawody zostaną rozegrana w bardzo atrakcyjnej formie czwórmeczu.

Czeka nas 20 pasjonujących biegów, w których zobaczymy kilkunastu żużlowców – gwiazdy PGE Ekstraligi i uczestników cyklu Speedway Grand Prix. Zawody mają szczytny cel – dochód z Memoriału zostanie przekazany żonie i córkom wieloletniego kapitana wrocławskiej Sparty.

Na stronie bilety.wts.pl kibice posiadający karnety mogą już nabyć bilety na Memoriał. Otwarta sprzedaż dla wszystkich kibiców rozpocznie się jutro tj. w piątek około godziny 10:00. Przy zakupie biletów, wszyscy chętni będą mieli także opcję dobrowolnego zakupienia biletu droższego niż podstawowa cena, czyli „biletu cegiełki” – srebrnej lub złotej (dwukrotność i trzykrotność ceny podstawowej biletu) i w ten sposób wsparcia edukacji córek Tomasza Jędrzejaka.

Wyciąg z regulaminu Memoriału Tomasza Jędrzejaka:
- Zasady klasyfikacji: Zawody zostaną rozegrane w formie „Czwórmeczu”, zgodnie z Regulaminem Sportu Żużlowego ze zmianami:
- Udział biorą 4 drużyny, składające się z czterech zawodników, bez zawodnika rezerwowego, a drużyny otrzymują nazwy oraz numery:
1 – 4 Drużyna Czerwona (kask czerwony),
1 – 4 Drużyna Niebieska (kask niebieski),
1 – 4 Drużyna Biała (kask biały),
1 – 4 Drużyna Żółta (kask żółty);

Po rozegraniu 16-tu biegów zgodnie z tabelą, przeprowadza się klasyfikację zawodników w drużynach wg liczby zdobytych punktów, w celu zakwalifikowania ich do dalszych czterech biegów. Każdy zawodnik może wystartować maksymalnie 5 razy, przy czym najwyżej 4 razy w biegach I – XVI.

W biegach XVII – XX startują:
bieg XVII zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 4;
bieg XVIII zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 3;
bieg XIX zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 2;
bieg XX zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 1.

Przy równej liczbie punktów, o miejscu w klasyfikacji decyduje manager drużyny. W biegach V – XX każdej drużynie, gdy strata punktowa do prowadzącej w zawodach drużyny wynosi 8 i więcej punktów, przysługuje prawo do zastosowania rezerwy taktycznej – JOKER. Prawo to przysługuje każdej drużynie tylko raz w zawodach i zawodnik może wystartować w zaplanowanym biegu sam za siebie, zgodnie z tabelą biegową i po uprzednim zgłoszeniu przez managera drużyny, sędziemu zawodów. Niedozwolone jest stosowanie rezerwy JOKER za innego zawodnika. Zdobyte punkty liczą się podwójnie.

Klasyfikację końcową w zawodach ustala się, sumując punkty zdobyte przez drużyny w biegach od I do XX. Przy równej ilości pkt., decyduje większa liczba I, II, III miejsc.

Zawody uważa się za rozegrane, jeżeli zakończyło się co najmniej 10 biegów. Rozkład biegów: zgodnie z regulaminem sportu żużlowego na sezon 2019.

źródło: inf. prasowa


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5445 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl