REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Miasto rozpoczyna działania zmierzające do powrotu szkółki Śląska na swój owal!

Mateusz Pacek (fot. Roman Biliński)

W środę, 13 marca, Urząd Miejski przejął teren budowy, który pozostał po częściowej rozbiórce stadionu im. Pawła Waloszka. Wkrótce częściowo do użytku zostanie dopuszczony budynek dyrekcji OSiR „Skałka” oraz – co najbardziej ucieszy sportowców – boisko trawiaste.

Jak informuje serwis Urzędu Miasta Świętochłowice - trwają ustalenia dotyczące możliwości powrotu szkółki żużlowej na miejscowy tor. Przypomnijmy, że w październiku 2018 roku została podpisana umowa z Mostostalem Zabrze na a przebudowę stadionu na Skałce w Świętochłowicach oraz całkowity remont i termomodernizację siedziby OSiR Skałka. 27 listopada nowe władze Świętochłowic zdecydowały o wstrzymaniu robót na stadionie z uwagi na brak środków na sfinansowanie inwestycji. 28 lutego gmina odstąpiła od umowy z wykonawcą, jednak teren budowy cały czas znajdował się pod zarządem firmy z Zabrza.

- Po odstąpieniu od budowy do wyboru pozostały dwa rozwiązania: przejęcie terenu budowy bez kontynuowania dalszych prac lub całkowite wyłączenie z użytkowania stadionu wraz z budynkiem OSiR. Wybraliśmy pierwszy wariant, który umożliwi korzystanie z murawy sportowcom i przywraca funkcjonalność budynku. Rozmawiałem z oboma klubami i robię wszystko, by piłkarzom i żużlowcom zapewnić jak najszybszy powrót do treningów w sercu miasta – podkreśla Prezydent Miasta, Daniel Beger.

Powołany został kierownik budowy, której zabezpieczenie ruszy lada moment. Następne czynności będą polegały na aktualizacji planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w którym znajdą się wytyczne dotyczące dalszego funkcjonowania boiska i budynku. Już wiadomo, że wjazd na teren stadionu będzie miał miejsce ponownie w pobliżu Alei Parkowej, zostaną udostępnione 3 z 4 kondygnacji budynku OSiR Skałka (m.in. siłownia) oraz będzie można korzystać z boiska trawiastego. Decyzję o rozgrywaniu meczów piłkarskich podejmie Śląski Związek Piłki Nożnej.

Miasto stara się o powrót szkółki żużlowej na świętochłowicki tor. Wszystko zależy od możliwości i kosztów zabezpieczenia toru przed osuwającymi się zwałami piasku, błota i gliny, które pozostały po zlikwidowanych trybunach. To warunek konieczny, aby adepci czarnego sportu mogli w pełni bezpiecznie trenować na obiekcie, który dodatkowo musi na powrót zostać wyposażony w bandy. Władze miasta zapowiadają, że decyzje w tej sprawie zapadną już wkrótce.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4771 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl