REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Šitera nominował Czechów. Wiemy kto pojedzie w Poznaniu i Krakowie

Václav Milík (CZ), Kacper Woryna (B) (fot. materiały prasowe One Sport)

Nowy opiekun czeskiej reprezentacji - Filip Šitera dokonał pierwszych nominacji na sezon 2019. Były żużlowiec wyznaczył zawodników do międzynarodowych eliminacji.

Czwórka reprezentantów Czech powalczy w sezonie 2019 o awans do cyklu FIM Speedway Grand Prix w roku kolejnym. Wiemy już, że w turnieju na torze w Žarnovicy (8 czerwca) ujrzymy Josefa Franca oraz Eduarda Krčmářa, zaś Václav Milík uda się do niemieckiego Abensberga (10 czerwca). Po pierwszej rundzie (16 kwietnia) krajowego czempionatu ogłoszone zostanie czwarte nazwisko Czecha, który uda się z kolei do francuskiego Lamothe-Lanerron (8 czerwca).

Sześciu naszych południowych sąsiadów ścigać się będzie o kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Europy. W czterech rundach eliminacyjnych Speedway Euro Championship wystąpią - Václav Milik (27 kwietnia w Goričan), Eduard Krčmář (27 kwietnia w Poznaniu), Zdeněk Simota (1 maja w Krško) oraz Josef Franc i Ondřej Smetana (1 maja w Równe). Ostatni reprezentant zostanie po wspomnianym 1. finale IM Czech w Pradze.

Filip Šitera desygnował także zawodników do lat 21 na eliminacje IMEJ, IMŚJ i IPEJ. O mistrzostwo globu powalczą: Jan Kvěch, Petr Chlupáč (obaj w Pardubicach 25 maja, trzecia nominacja 5 maja po zawodach w Pilznie) oraz Patrik Mikel (25 maja w Krakowie). Jeden żużlowiec pojedzie także do Stralsund, ale i tutaj nominację poznamy dopiero na początku maja.

Do udziału o złoto na Starym Kontynencie do rywalizacji podejdą: Petr Chlupáč i Jan Kvěch (obaj 6 lipca pojadą w Nagyhalász), zaś na turniej w Grudziądzu nominacja zostanie ogłoszona po 5 maja. Duet Kvěch - Chlupáč powalczy także 9 sierpnia w półfinale Indywidualnego Pucharu Europy Juniorów. Drugą nominację na turniej w Güstrow poznamy po 14 maja. 

Dla fanów ścigania na długich oraz trawiastych torach mamy informację, że w eliminacjach do IMŚ pojadą: Martin Málek, Josef Franc oraz Hynek Štichauer, zaś o Mistrzostwo Europy na trawie ścigać się będą: Josef Franc, Michal Dudek, Martin Málek i Hynek Štichauer.

źródło: speedwaya-z.cz


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4568 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl