REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Adrian Gała: Mam naprawdę dobre zaplecze i nie muszę się o nic martwić

Adrian Gała

Adrian Gała (fot. Radosław Majewski (startgniezno.com))

24 marca o 14:45 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się mecz Północ vs Południe. Zawodnicy Nice 1. LŻ zostali podzieleni według klucza geograficznego. Jednym z uczestników imprezy będzie Adrian Gała.

Adrian Gała urodził się 30 stycznia 1995 roku w Gnieźnie. Po zdaniu egzaminu na licencję zadebiutował na ligowych torach w 2012 roku. Jako junior reprezentował barwy klubów z Rawicza, Gniezna, Wrocławia i Łodzi. W barwach Betard Sparty startował w ekstralidze, gdzie niestety nie spełnił jednak oczekiwań. Po tym okresie wrócił do Startu i w roku 2017 wraz z kolegami z drużyny wywalczył awans do Nice 1. LŻ. Zeszły sezon był potwierdzeniem ogromu potencjału, jaki drzemie w tym ambitnym zawodniku. Gała był liderem Car Gwarant Startu i jednym z czołowych żużlowców całych rozgrywek.

Początek sezonu 2019 na pewno będzie dla Adriana weryfikacją przepracowanej zimy i na poważnie zacznie się udziałem w meczu Północ vs Południe. –  Przed nami jeszcze parę sparingów, wiec nimi rozpocznę sezon, ale cieszę się że mogę wystąpić w łódzkich zawodach, bo będzie okazja do posprawdzania silników na tle innych dobrych zawodników – powiedział Gała, który rozpoczął już treningi na torze, pokonując pierwsze okrążenia na obiekcie w chorwackim Goričan.

Tor w Łodzi wychowanek Startu miał okazję już przetestować i ocenia go w samych superlatywach. – Miałem okazję w zeszłym sezonie jeździć na nowym łódzkim obiekcie. Czapki z głów przed panem Witoldem Skrzydlewskim, bo wykonał piękny stadion, ze świetnym torem do ścigania – mówi Gała.

W przypadku Adriana nie jest tajemnicą, że jego sukcesów upatruje się we współpracy z tunerem Ryszardem Kowalskim. – To będzie już nasz 7. rok. Cieszę się ze mogę współpracować z panem Rysiem oraz jego synem Danielem i pracownikiem Kubą. Zawsze mogę liczyć na cenne wskazówki, dlatego bardzo dużo im zawdzięczam – przyznał wychowanek Startu Gniezno.

źródło: speedwayevents.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0891 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl