REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Starcie faworytów w drugim biegu. Znamy listę startową Finału Złotego Kasku!

Janusz Kołodziej (fot. Patryk Kowalski)

Rozegrane we wtorek 2 kwietnia turnieje eliminacyjne pozwoliły nam poznać pełną obsadę finału Turnieju o Złoty Kask. Ten zostanie rozegrany 20 kwietnia na torze w Pile.

Trójka żużlowców otrzymała nominację bezpośrednio do decydującego turnieju. Są to polscy uczestnicy cyklu Grand Prix – Maciej Janowski, Patryk Dudek i Janusz Kołodziej. Czwarty zawodnik walczący o mistrzostwo świata, Bartosz Zmarzlik, już wcześniej zrezygnował z walki o Złoty Kask. Pozostałe miejsca były do wywalczenia w jednym z trzech turniejów eliminacyjnych. Z każdego awansowała najlepsza piątka, przy czym eliminacja w Ostrowie Wielkopolskim wyłaniała pięciu pełnoprawnych uczestników finału, a pozostałe – czterech plus rezerwowego.

Regulamin Złotego Kasku zakłada jednak, że w finale musi wziąć udział przynajmniej jeden reprezentant gospodarzy. Ponieważ żaden żużlowiec Euro Finannce Polonii Piła nie uzyskał awansu, „dziką kartę” otrzymał Oskar Bober, jedenasty zawodnik eliminacji w grodzie Staszica. Stało się to kosztem najsłabszych zakwalifikowanych zawodników w tej rundzie. Ostatecznie czwarty w Pile Norbert Kościuch będzie tylko rezerwowym, a piąty Bartosz Smektała już wypadł z gry o Złoty Kask. Trzeba w tym miejscu wziąć pod uwagę, że „Smyk” o piątą lokatę musiał… walczyć w biegu dodatkowym!

Finaliści reprezentują dziesięć różnych klubów ze wszystkich lig. Najwyższa klasa rozgrywkowa jest reprezentowana przez siedem ośrodków i piętnastu zawodników – brakuje tylko Lublina, którego trójka żużlowców odpadła podczas rundy w Tarnowie. Stawkę uzupełniają: Kacper Woryna z PGG ROW-u Rybnik i Tobiasz Musielak z Orła Łódź, a także jedyny drugoligowiec – wspomniany wcześniej reprezentant gospodarzy, Oskar Bober.

Zwycięstwa sprzed roku nie obroni Jarosław Hampel. Zawodnik Fogo Unii Leszno zakończył rundę eliminacyjną w Ostrowie Wielkopolskim już na drugim biegu – w wyniku upadku doznał złamania łopatki. W efekcie nie zakwalifikował się do decydujących zmagań. Nadal ma jednak szansę na awans do międzynarodowych eliminacji mistrzostw świata i Europy. Do walki o cykl Grand Prix zakwalifikuje się czterech, a o SEC – pięciu najlepszych uczestników finału w Pile. Jeżeli któryś z nich zadeklaruje rezygnację ze zdobytej nominacji, przejmie je kolejny żużlowiec zgodnie z wynikami finału. Ponadto w obu przypadkach GKSŻ przyzna po dwie „dzikie karty”.

Lista startowa finału Złotego Kasku – Piła, 20 kwietnia 2019 r.:
1. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
5. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
15. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16. Oskar Bober (Euro Finannce Polonia Piła) Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
17. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
18. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
Źródło: PZM


6Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Szlaką po oczach do Śledczy w sieci na tropie Kacperka 6 2 miesiące temu

  Ze świecą szukać zawodnika z Wella.Nawet nie wychowanka.Echhh....:)Nie wygląda to optymistycznie dla tamtejszych kibiców, nie mylic zinternetowymi ;)

 • Śledczy w sieci na tropie Kacperka 5 2 miesiące temu

  Ze świecą szukać zawodnika z Wella.Nawet nie wychowanka.Echhh....:)

 • Szlaką po oczach do pz0 4 2 miesiące temu

  Mówisz o Złotym Kasku, a czasami odnoszę wrażenie że niektórzy zawodnicy czasami traktują IMP jak jakiś sparing.Bo na tym nie zarabiają teraz już zawodnicy nie jeżdżą po to żeby się ścigać dla idei ścigania tylko się ścigają żeby więcej kasy zarobić

 • pz0 do Szlaką po oczach 3 2 miesiące temu

  Kiedyś Złoty Kask był rewanżem za IMP i miał praktycznie taki sam prestiż. Teraz? Szopka i rezygnacje z walki o to...Mówisz o Złotym Kasku, a czasami odnoszę wrażenie że niektórzy zawodnicy czasami traktują IMP jak jakiś sparing.

 • Szlaką po oczach 2 2 miesiące temu

  Kiedyś Złoty Kask był rewanżem za IMP i miał praktycznie taki sam prestiż. Teraz? Szopka i rezygnacje z walki o to trofeum. Szkoda że takie turnieje odchodzą do lamusa

 • MoSeS 1 2 miesiące temu

  Nie rozumie, czemu od razu nie dali nominacji Boberowi, trochę taka szopka wyszła.

Artykuł załadowany: 0.5134 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl