REKLAMAeWinner Banner

Jonasson rozpoczyna przygodę z Longtrackiem. Szwed na zgrupowaniu reprezentacji i w obsadzie turnieju

Tomas H. Jonasson

Tomas H. Jonasson (fot. Arkadiusz Siwek)

W weekend na torze w niemieckim Parchim odbędzie się międzynarodowe zgrupowanie treningowe. Wśród uczestników mają być także Ci, którzy specjalizują się w wyścigach na długich torach. Ma to być idealna okazja do sprawdzenia toru przed inauguracyjnymi zawodami.

Zgrupowanie w Parchim rozpoczyna w piątek i zakończy w niedzielę. Udział w nim mogą wziąć żużlowcy trzech klas, a wśród nich także Ci, którzy na co dzień ścigają się na długich, kilometrowych torach w ramach rozgrywek Longtrack. Swoją obecność zadeklarowała także reprezentacja Szwecji, a wśród tejże ekipy dość niespodziewanie pojawiło się nazwisko Tomasa Hjelma Jonassona. Kapitan Euro Finannce Polonii Piła o swoich planach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, co mogło być zastanawiające czy to jednorazowa okazja czy może większe plany.

I wiele wskazuje na to, że Jonassona możemy zacząć regularnie oglądać na długim torze. 1 maja w Dingolfing rozegrany zostanie turniej Longtrack, który zostanie podzielony na kilka grup. W tej głównej udział weźmie trzynastu żużlowców, a na liście startowej widnieje także nazwisko byłego uczestnika cyklu FIM Speedway Grand Prix. Na Isar Wald Stadion zaprezentują nam się także m.in. Michael Härtel (Speedway Wanda Kraków), Jesse Mustonen (Lokomotiv Daugavpils) czy także Kenneth Hansen (Wilki Krosno).

Obsada zawodów w grupie "A":
- Andrew Appleton (Wielka Brytania)
- Julien Cayre (Francja)
- Marcel Dachs (Niemcy)
- Richard Hall (Wielka Brytania)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Michael Härtel (Niemcy)
- Martin Málek (Czechy)
- Mika Meijer (Holandia)
- Jesse Mustonen (Finlandia)
- David Pfeffer (Niemcy)
- Charlie Powell (Wielka Brytania)
- Tomas H. Jonasson (Szwecja)
- Manfred Knappe (Niemcy)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.044 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl