REKLAMAeWinner Banner

Siedmiu Rosjan w kwalifikacjach SEC - wiemy, gdzie wystartuje Grigorij Łaguta!

Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta (fot. Patryk Kowalski)

Na przełomie kwietnia i maja odbędą się turnieje kwalifikacyjne do SEC Challenge decydującego o udziale w tegorocznej walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Największą liczbą reprezentantów w kwalifikacjach mogą się poszczycić Polska oraz Rosja.

Polski Związek Motorowy od początku otrzymał pulę siedmiu miejsc do obsadzenia w kwalifikacjach SEC. Rosyjska Federacja Motocyklowa początkowo mogła nominować do udziału w tych rozgrywkach sześciu zawodników, ale z uwagi na rezygnację szwedzkiej federacji dostała dodatkowe miejsce. W poniedziałek, 15 kwietnia, menedżer Andriej Sawin desygnował zawodników do udziału w kwalifikacjach SEC z podziałem na rundy. Będą to: Denis Gizatullin, Wiktor Kułakow, Andriej Kudriaszow, Władimir Borodulin, Ilja Czałow, Grigorij Łaguta oraz Siergiej Łogaczow.

– Braliśmy pod uwagę z federacją formę zawodników oraz ich chęć występów – tłumaczy Sawin. Wiadomo już, że z udziału w SEC zrezygnowali Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow. Obaj chcą się skupić na cyklu Grand Prix. – Rolę odegrały też wyniki ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Rosji. Medaliści mieli prawo jako pierwsi wybrać, w którym turnieju chcą pojechać. Co ciekawe, wszyscy trzej: Kudriaszow, Borodulin i Czałow postawili na Poznań.

Runda kwalifikacyjna SEC w Poznaniu odbędzie się 27 kwietnia. Kibiców z Wielkopolski na pewno ucieszy udział w nich ulubieńca lokalnej publiczności, Władimira Borodulina, który w polskiej lidze reprezentuje właśnie barwy Skorpionów. Andriej Kudriaszow, obecnie zawodnik Startu Gniezno, również nie będzie mieć daleko ze swojego klubu.

W chorwackim Goričan o awans o SEC Challenge powalczą Gizatullin i Kułakow.

– Denis to w tym momencie najbardziej stabilny z naszych zawodników – chwali Gizatullina Sawin. – Stale występuje w składzie swojej polskiej drużyny i nigdy nie zawiódł federacji. Z kolei Wiktor to nadal bardzo perspektywiczny zawodnik. Mam nadzieję, że pokona niewielkie trudności, z którymi obecnie się zmaga, i udowodni, że ma pełne prawo liczyć na awans do Challenge'a.

Najpóźniej, pierwszego maja, rozegrana zostanie runda w Krško. Tam na start wyjdzie dwóch Rosjan: najstarszy z klanu Łagutów oraz Siergiej Łogaczow. Sawin nie ukrywa, że Grigorij Łaguta to największa nadzieja Rosji na udział w tegorocznej odsłonie SEC. Doświadczony Rosjanin startował już w cyklu w przeszłości, a w 2013 roku zdobył w nim brązowy medal.

– Grigorij ma sporo doświadczenia, a także ogromną grupę kibiców – przyznaje Sawin, mając nadzieję, że to przyciągnie rosyjskich fanów do Słowenii. – A Łogaczow pojedzie razem z nim, bo się przyjaźnią. Grisza jest dla Siergieja trochę autorytetem, trochę wsparciem. Wszyscy mamy nadzieję, że obaj zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Nominacje Rosyjskiej Federacji Motocyklowej do udziału w eliminacjach SEC 2019:

Goričan, 27.04.2019

4. Denis Gizatullin
5. Wiktor Kułakow

Poznań, 27.04.2019
2. Andriej Kudriaszow
7. Władimir Borodulin
16. Ilja Czałow

Krško, 01.05.2019
10. Grigorij Łaguta
13. Siergiej Łogaczow

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4886 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl