Jacek Falubaz, czyli jak skończyć karierę Norbertowi Kościuchowi (komentarz)

Jacek Frątczak (fot. Łukasz Wilk)

Jak dobrze, że ściganie w Polsce od samego początku jest bardzo ciekawe. Brakowało mi już znanych z krajowego podwórka kontrowersji, głupich decyzji i całej szalonej otoczki wokół speedwaya, bo przecież „mamy najlepszą ligę świata”. W całym zamieszaniu znalazła się jedna sprawa, do której jednak nie wystarczy się cynicznie uśmiechnąć, czyli pomijanie Norbiego Kościucha w zespole Get Well Toruń.

Nie będę ukrywał, że informacja o podpisaniu przez Kościucha kontraktu w Toruniu mnie ucieszyła. Od razu byłem bowiem pewny, że myślący logicznie menadżer będzie zdawał sobie sprawę, że ma w zespole najlepszego zawodnika Nice 1. LŻ, który niezależnie od poziomu trudności da z siebie co najmniej 300%. Jak widać, mimo to, jest on mniej wart od wolnego i nieskutecznego Australijczyka, który przez całą karierę był w stanie jedynie cieszyć się z tytułu mistrzowskiego zdobytego przez brata.

To, co Jacek Frątczak zrobił podczas spotkania z Fogo Unią Leszno nie wołało nawet o pomstę do nieba, ale było po prostu skrajną głupotą i nie mówię tu o samej chęci odrabiania dystansu do zespołu mistrzów Polski. Naprawdę zaskakuje mnie, że całkowita odstawka "Norbiego" była tak prosta, a korzystanie z usług Jacka Holdera, który skutecznie zbierał „śliwki” stało się tak oczywiste i niepodważalne.

W poniedziałkowy poranek, przeglądając ogólnie pojętą prasę, natknąłem się na krótką wypowiedź „Jacka Falubaza”, w której menadżer Get Well zaznacza, że „od razu chciał gonić wynik, bo z Lesznem nie ma czasu na dawanie drugiej szansy”, dlatego też nie pozwolił Kościuchowi na drugi start, chcąc skorzystać z dwójki liderów. W takim momencie od razu nasuwa się pytanie – dlaczego w biegu nr 5, za Nizgorskiego pojechał Jack Holder, a nie Jason Doyle, który w pierwszej serii pokonał Emila Sajfutdinowa? Okazja do tego była przecież wymarzona. 

Dodatkowo, dlaczego po zmianie Kościuch nie dostał szansy w kolejnych startach, kiedy Holder był niezwykle wolny? Rezerwy taktyczne należało koniecznie robić za niego, zastępując go młodszym kolegą? Wolne żarty.

Oczywiście wiem, że wśród kibiców są też przeciwnicy Kościucha, którzy już teraz mówią, że „Ekstraliga go zweryfikowała”. Ja się tylko zastanawiam, jak mogła go zweryfikować, kiedy w dwóch meczach z dwoma najtrudniejszymi rywalami zobaczyliśmy go tylko 5 razy na torze, przy czym w Zielonej Górze jego jazda mogła się nawet podobać.

Cóż, pozostaje czekać, jak w I lidze w zespole z Torunia zobaczymy Jordana Stewarta i Josha Pickeringa. Przecież młodzi Australijczycy zawsze będą lepsi od Polaków*.

* – i mówi to przeciwnik przepisu o dwóch polskich seniorach.


41Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • zsmarti. do MAŁA 41 3 miesiące temuocena: 100% 

  w tej kolejce odkręcam manetkę gazu i jadę po orbicie :)))))A Ja odwrotnie dam Tobie fory obiecałem Sobie hehe muszę znikać na szybki spacerek;) będę później jak by co;)

 • MAŁA do zsmarti. 40 3 miesiące temuocena: 100% 

  ile? haha Oj tylko nie zapomnij obstawić meczy;) w tej kolejce odkręcam manetkę gazu i jadę po orbicie :)))))

 • zsmarti. do MAŁA 39 3 miesiące temuocena: 100% 

  z Wrockiem - w plecy, ale nie powiem ile hehe potem mamy 5 maja Częstochowę u siebie i akurat wtedy będzie piknik na...ile? haha Oj tylko nie zapomnij obstawić meczy;)

 • MAŁA do zsmarti. 38 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ale Ja sobie odbije w 1000% hihi Jak obstawiasz wasz mecz? z Wrockiem - w plecy, ale nie powiem ile hehe
  potem mamy 5 maja Częstochowę u siebie i akurat wtedy będzie piknik na 10-lecie...fajnie przyjadą i Adrian i Paweł :))))

 • zsmarti. do MAŁA 37 3 miesiące temu

  no cóż przykre...ale wiesz ktoś w końcu musi pracować, żeby inni mogli się byczyć :)Ale Ja sobie odbije w 1000% hihi Jak obstawiasz wasz mecz?

 • MAŁA do zsmarti. 36 3 miesiące temu

  Niestety Praca:( no cóż przykre...ale wiesz ktoś w końcu musi pracować, żeby inni mogli się byczyć :)

 • zsmarti. do MAŁA 35 3 miesiące temu

  pogoda rewelacja :) jakieś plany na majówkę? Niestety Praca:(

 • MAŁA do zsmarti. 34 3 miesiące temu

  Co tam ciekawego u Ciebie? piękna pogoda co? Aż chce się żyć;) pogoda rewelacja :) jakieś plany na majówkę?

 • zsmarti. do MAŁA 33 3 miesiące temu

  cześć :)Co tam ciekawego u Ciebie? piękna pogoda co? Aż chce się żyć;)

 • MAŁA do zsmarti. 32 3 miesiące temu

  Mnie kotem? oj już mnie niema haha Siemanko;) cześć :)

 • zsmarti. do MAŁA 31 3 miesiące temu

  bo kotem poszczuje ;)Mnie kotem? oj już mnie niema haha Siemanko;)

 • MAŁA do zsmarti. 30 3 miesiące temu

  Nie ale niema co Małej denerwować;) hehebo kotem poszczuje ;)

 • zsmarti. do scyzoryk 29 4 miesiące temu

  Strach się bać? Oj z pewnością tak;)

 • scyzoryk do zsmarti. 28 4 miesiące temu

  Nie ale niema co Małej denerwować;) heheStrach się bać?

 • zsmarti. do scyzoryk 27 4 miesiące temuocena: 100% 

  kobieta Cie bije ?Nie ale niema co Małej denerwować;) hehe

 • scyzoryk do zsmarti. 26 4 miesiące temu

  Przezorny zawsze ubezpieczony hehe kobieta Cie bije ?

 • zsmarti. do scyzoryk 25 4 miesiące temu

  hahahaha a to jak uważasz już :) Przezorny zawsze ubezpieczony hehe

 • scyzoryk do zsmarti. 24 4 miesiące temu

  Nie ale wiem jedno jest jedna z nielicznych co znam z Torunia co są mega spoko;) ale nie słodzę więcej bo obrośnie w...hahahaha a to jak uważasz już :)

 • zsmarti. do scyzoryk 23 4 miesiące temuocena: 100% 

  cos jeszcze ? :) Nie ale wiem jedno jest jedna z nielicznych co znam z Torunia co są mega spoko;) ale nie słodzę więcej bo obrośnie w piórka;) hihi

 • scyzoryk do zsmarti. 22 4 miesiące temu

  Oczywiście i więcej Takich Kobiet poklepie po pleckach a jak trzeba to opitoli hehecos jeszcze ? :)

 • zsmarti. do scyzoryk 21 4 miesiące temu

  uuu kobiety mile widziane :)Oczywiście i więcej Takich Kobiet poklepie po pleckach a jak trzeba to opitoli hehe

 • scyzoryk do zsmarti. 20 4 miesiące temu

  Tak Bardzo Sympatyczna Kibicka;) uuu kobiety mile widziane :)

 • zsmarti. do scyzoryk 19 4 miesiące temuocena: 100% 

  a Mała to kibic torunski ?Tak Bardzo Sympatyczna Kibicka;)

 • scyzoryk do zsmarti. 18 4 miesiące temu

  Jeśli był by taki Dobry w te klocki to by w Zielonej go nie puścili Mała jest załamana pewnie:( a Mała to kibic torunski ?

 • zsmarti. do scyzoryk 17 4 miesiące temu

  taki klub doprowadzic do takiego stanu to trzeba byc mistrzemJeśli był by taki Dobry w te klocki to by w Zielonej go nie puścili Mała jest załamana pewnie:(

 • scyzoryk do zsmarti. 16 4 miesiące temu

  Skakać po bandach to tak ale słabo to jak na razie wygląda i nie zanosi się by było lepiej :)Bynajmniej jak On ta będzie...taki klub doprowadzic do takiego stanu to trzeba byc mistrzem

 • zsmarti. do scyzoryk 15 4 miesiące temu

  Pajacyk Jacyk.... dobrze ze jeszcze nie skacze po bandachSkakać po bandach to tak ale słabo to jak na razie wygląda i nie zanosi się by było lepiej :)Bynajmniej jak On ta będzie dowodził:)

 • scyzoryk 14 4 miesiące temu

  Pajacyk Jacyk.... dobrze ze jeszcze nie skacze po bandach

 • zsmarti. do MAŁA 13 4 miesiące temu

  Kompletnie niezrozumiała jest dla mnie decyzja menago - jak można zastąpić kogoś po jednym biegu? I dawać tyle szans...Jeszcze 2 mecze przegrane i Jacek będzie się pakował?

 • Szlaką po oczach do MAŁA 12 4 miesiące temu

  Kompletnie niezrozumiała jest dla mnie decyzja menago - jak można zastąpić kogoś po jednym biegu? I dawać tyle szans...glos prawdziwego kibica z Torunia ! :)

 • MAŁA 11 4 miesiące temuocena: 100% 

  Kompletnie niezrozumiała jest dla mnie decyzja menago - jak można zastąpić kogoś po jednym biegu? I dawać tyle szans młodemu Holderowi? Który jechał jak **** .Jak można na sile dawać Jackowi kolejne szanse kosztem Norberta?
  Ja się pytam, gdzie tu profesjonalizm, o którym Pan Frątczak tyle "gada"?
  I jeszcze jedno - nieprawdą jest, że toruńscy kibice twierdzą, że Norbiego "ekstra zweryfikowała'. Na stadionie w niedzielę, chcieliśmy oglądać Norbiego, jak zdobywa dla nas punkty w meczu, walczy na torze (to Byk przecież) a nie tylko jak prezentuje się w kevlarze Aniołów.
  Żenada Panie Frątczak !!!!!!!

 • Szlaką po oczach do Halfap 10 4 miesiące temuocena: 100% 

  przeciez tam jest tylko jeden "prawdziwy" hahahaPrawdziwy to nie to samo co normalne hahsa

 • Szlaką po oczach do Halfap 9 4 miesiące temuocena: 100% 

  jakby kosciuch w pierwszym starcie zrobił 2pkt, a nie przyjechał za juniorem to by go nie odstawił. dziwne jest ze holder...Holder 9 startów w PGE ekstralidze zrobił trzy punkty

 • Halfap do Szlaką po oczach 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  No dobra rozumiem że przyszedł jako zapchajdziura, i gdyby Holder młody jechał to bym to w pewnym sensie nawet akceptowal....jakby kosciuch w pierwszym starcie zrobił 2pkt, a nie przyjechał za juniorem to by go nie odstawił. dziwne jest ze holder robi 1 pkt w 5 startach i jedzie, ale to juz ustala ten ich wizjoner.... kosciuch byl zmieniany przez taktyczne a nie tylko holderem.

 • Halfap do Szlaką po oczach 7 4 miesiące temu

  Pewnie że szkoda, nie wszystkich, ale tych normalnych z całą peenoscia tak ;)przeciez tam jest tylko jeden "prawdziwy" hahaha

 • Szlaką po oczach do Halfap 6 4 miesiące temu

  przyszedł jako zapchajdziura, jako wyjscie awaryjne albo kewlar (jeden bieg i do busa) i taką role pełni. No dobra rozumiem że przyszedł jako zapchajdziura, i gdyby Holder młody jechał to bym to w pewnym sensie nawet akceptowal. Ale Holder jedzie drewno nie jedzie nic a Kościuch i tak zostaje odsuwany

 • Szlaką po oczach do Wesoły Czesio 5 4 miesiące temu

  Ciężko się patrzy na to, co się w Toruniu dzieje. Szkoda kibiców w tym wszystkim Pewnie że szkoda, nie wszystkich, ale tych normalnych z całą peenoscia tak ;)

 • Halfap do Szlaką po oczach 4 4 miesiące temu

  Ale tu nie chodzi teraz o to, że mógł się Norbi liczyć z tym, tu chodzi o to, że nawet przy katastrofalnej jeździe...przyszedł jako zapchajdziura, jako wyjscie awaryjne albo kewlar (jeden bieg i do busa) i taką role pełni.

 • Wesoły Czesio do Szlaką po oczach 3 4 miesiące temu

  Ale tu nie chodzi teraz o to, że mógł się Norbi liczyć z tym, tu chodzi o to, że nawet przy katastrofalnej jeździe...Ciężko się patrzy na to, co się w Toruniu dzieje. Szkoda kibiców w tym wszystkim

 • Szlaką po oczach do Halfap 2 4 miesiące temu

  Norbi mimo mojej sporej sympatii do niego jest sam sobie winien. "musisz być twardy, bo ci dupe zywcem zażrą" i pożarli....Ale tu nie chodzi teraz o to, że mógł się Norbi liczyć z tym, tu chodzi o to, że nawet przy katastrofalnej jeździe Jacka, nie jeździł

 • Halfap 1 4 miesiące temu

  Norbi mimo mojej sporej sympatii do niego jest sam sobie winien. "musisz być twardy, bo ci dupe zywcem zażrą" i pożarli. trudno! Na wypozyczenie nie ma co liczyc, na jazde też, więc niestety Norbi... life is brutal.

  Widziały gały co brały. przyszedł do Torunia i wiedział z kim bedzie jezdzil i kto bedzie menadzerował.

Artykuł załadowany: 0.5762 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl