Finał Złotego Kasku w Pile odwołany!

Pozostałe turnieje

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 kwietnia 2019, 14:52 komentarzy 1

Stadion żużlowy MOSiR Piła (fot. Kevin Sarlat)

Nie doszedł do skutku zaplanowany na Wielką Sobotę finał Złotego Kasku w Pile. Powodem takiego stanu rzeczy było stwierdzenie nieregulaminowości toru. Na przeszkodzie stanąć miały też betonowe elementy, znajdujące się wzdłuż prostej startowej.

Sprawa jest o tyle kuriozalna, że na tym torze wcześniej rozegrano już jedną z eliminacji właśnie Złotego Kasku oraz mecz ligowy w ramach rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Tymczasem dzisiaj okazało się, że rozegranie tego turnieju jest niemożliwe.

Zawodnicy zwrócili uwagę na wystający krawężnik wzdłuż prostej startowej, znajdujący się po zewnętrznej części toru. Według nich rywalizacja na tym torze byłaby niebezpieczna dla ich zdrowia i życia. Niemniej jednak tym bardziej dziwi sytuacja, w której wcześniej rozegrano na tym obiekcie dwie imprezy (oraz przedsezonowe sparingi). W tych warunkach rywalizacja na pełnym gazie, byłaby faktycznie bardzo ryzykowna. Byliśmy jednak ponownie świadkami pewnego rodzaju absurdu, kiedy to w tygodniu, który był ciepły i słoneczny, odwoływane zostają zawody żużlowe (przy braku w 100% odpowiednio przygotowanego wcześniej owalu).

Teraz twardy orzech do zgryzienia będą miały polskie władze, ponieważ stawką tego turnieju miały być miejsca w eliminacjach do Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship (4+2 nominacje oraz 5+2 nominacje). Teraz na szybko będzie konieczne znalezienie nowej lokalizacji i dogodnego terminu. W skrajnym przypadku Polski Związek Motorowy nominuje wszystkich honorowanych żużlowców, którzy będą reprezentować nasz kraj na arenie światowej oraz europejskiej.

źródło: inf. własna

 


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Fritz76 1 4 miesiące temu

  już dużo widzieliśmy przekrętów w klubach żużlowych , ale takiej fuszerki w przygotowaniu do tak wielkiej imprezy jakim jest FINAŁ ZŁOTEGO KASKU
  to jeszcze w Polskim żużlu nie było .
  i ciekawe kto poniesie za tą fuszerkę karę , jeżeli coś takiego będzie ?
  taki roz............... jaki jest teraz w Polskich klubach to nie było od niepamiętnych czasów !
  przecież już raz były zgłaszane usterki tego toru i co zrobiono ?
  wielkie gów....................
  Zarząd Piły ma to wszystko w czterech literach , u nich się liczy tylko i wyłącznie kasa , tak jest prawda o tym zarządzie !
  NAPRAWDĘ TAK JEST NIE TYLKO W TYM KONKRETNYM ZARZADZIE ALE WE WSZYSTKICH TYLKO JEST TO UKRYWANE NA WIELKĄ SKALĘ TAKA JEST PRAWDA O ZARZĄDACH KLUBOWYCH .
  ŻEBY TYLKO NIC NIE WYSZŁO POZA DRZWI PREZESUNIA PRAWDA ?
  DOPÓKI NIE ROZ.................... STAREJ SITWY W ZARZĄDACH TO POPRAWY NIGDY NIE BĘDZIE ......

Artykuł załadowany: 0.5242 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl