REKLAMAeWinner Banner

GKSŻ wydała komunikat po odwołaniu finału Złotego Kasku i nominowała zawodników do eliminacji SEC i SGP!

Nie milkną echa odwołania finału Złotego Kasku w Wielka Sobotę. Turniej ten miał zostać zorganizowany w Pile, ostatecznie z powodu wystającego przy bandzie krawężnika i kilku innych uchybień, nie doszedł on do skutku. W poniedziałek stosowny komunikat prasowy wydała Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Treść komunikatu (pisownia oryginalna):

Główna Komisja Sportu Żużlowego przeprasza wszystkich miłośników żużla za zaistniałą sytuację związaną z odwołaniem zawodów o Złoty Kask w Pile, imprezy która od  lat jest wpisana  w krajobraz sportu żużlowego w Polsce. Sytuacja taka nigdy nie powinna się zdarzyć i uczynimy wszystko, żeby się nie powtórzyła.

GKSŻ na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu omówiła sprawy związane z finałem zawodów o Złoty Kask.

GKSŻ  zapoznała się z dokumentami związanymi z weryfikacją toru żużlowego w Pile z dnia 1.04.2019 r., uwagami, jakie zostały zamieszczone w dokumentach i procesem ich realizacji.

Na kolejne posiedzenia GKSŻ zostaną wezwane osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie dotychczas rozegranych zawodów na torze w Pile w celu złożenia  wyjaśnień. Zwrócimy się też o zajęcie stanowiska przez władze KŻ Polonia Piła w przedmiotowej sprawie, a w szczególności o reakcję Klubu na pismo  GKSŻ  z dnia 15.04.2019 r. wzywające do natychmiastowego usunięcia wszystkich uchybień.

GKSŻ na kolejne posiedzenia zaprosi również zawodników, którzy odmówili startu w zawodach, aby dogłębnie zapoznać się z ich stanowiskiem.

Po przeprowadzonym postępowaniu GKSŻ wyda stosowny komunikat i poinformuje o dalszych krokach.

GKSŻ  podejmie również decyzję o terminie i miejscu rozegrania finału Złotego Kasku.

Nie  możemy  przejść  obojętnie wobec  tego  wydarzenia i  na pewno  wyciągniemy  daleko idące  wnioski i konsekwencje. Komisja nie może godzić się na podważanie decyzji sędziów i komisarzy toru przez zawodników.

Dziś pada pytanie, dlaczego tak prestiżowa impreza jak Złoty Kask jest organizowana na torze drugoligowej drużyny.  To na prośbę  kibiców,  dziennikarzy,  działaczy takie zawody  są organizowane w klubach, gdzie żużel funkcjonuje w niższej lidze  rozgrywkowej tak, by kibice z wszystkich ośrodków mogli oglądać zmagania czołowych polskich zawodników.

Szanowni Państwo, nie chcemy dzisiaj wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, jednak gwarantujemy, że na  takie sytuacje jak ta w Pile nie będzie naszej zgody!

Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński.

Główna Komisja Sportu Żużlowego


źródło: polskizuzel.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7467 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl