REKLAMAeWinner Banner

Doborowa obsada Pucharu Prezydenta Gdańska – Memoriału Zbigniewa Podleckiego. Żużlowy turniej par już 1 maja!

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk)

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk) (fot. Arkadiusz Buczyński)

Dwóch mistrzów świata, tylu samo uczestników cyklu Speedway Grand Prix 2019, indywidualny mistrz Europy, a także Drużynowi Mistrzowie Świata – w sumie 14. byłych i obecnych zawodników Wybrzeża Gdańsk weźmie udział w zaplanowanym na 1 Maja żużlowym turnieju par o Puchar Prezydenta Gdańska, który będzie jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego.

Na torze zaprezentuje się siedem duetów, a każdy pojedzie w barwach jednej z dzielnic Gdańska.  Swoje teamy na gdańskim torze będą mieć: Stogi, Przeróbka, Śródmieście, Nowy Port, Brzeźno, Orunia i Chełm. – Chcemy, by Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego był rozgrywany w takiej formule także w przyszłości. Dzielnic Gdańska jest ponad trzydzieści, a w zawodach par może pojechać tylko siedem duetów. Tegorocznego wyboru dokonaliśmy po konsultacji z władzami miasta oraz rodziną legendy Wybrzeża. Przyjęliśmy zasadę, że w tych zawodach zawsze będzie startował team Brzeźno, bo z tą dzielnicą związany był Zbigniew Podlecki. Pozostałe będą rokrocznie dobierane systemem rotacyjnym – tłumaczy Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

W tym roku do występu na torze przy ul. Zawodników zaproszenia otrzymało ośmiu krajowych i sześciu zagranicznych żużlowców. Wszystkich łączy jedno – jazda w barwach Wybrzeża Gdańsk. Kiedyś lub obecnie. Obsada zawodów prezentuje się bardzo ciekawie. Na liście startowej są m.in. czterokrotny mistrz świata Amerykanin Greg Hancock oraz Duńczycy – trzykrotny czempion globu Nicki Pedersen oraz aktualny mistrz Europy Leon Madsen. – Hancock i Madsen to uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix 2019, Pedersena też nikomu przedstawiać nie trzeba. To największe gwiazdy majowych zawodów, którym należało nadać odpowiednią rangę. Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, mające długie tradycje na gdańskim stadionie, a pamięć o Zbigniewie Podleckim, legendzie gdańskiego speedwaya, również zasługuje na odpowiednie uczczenie – dodał Maciej Polny. – Nie też jednak zabraknie innych ulubieńców gdańskich trybun. Tych dawnych, niedawnych i obecnych. Z pewnością czekają nas 1 maja ciekawe zawody, na które warto zarezerwować sobie czas w trakcie tegorocznej Majówki – zakończył Polny.

Lista startowa
STOGI

Krystian Pieszczek (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Jacob Thorssell (Szwecja, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

PRZERÓBKA
Leon Madsen (Dania, forBet Włókniarz Częstochowa)
Mirosław Jabłoński (Polska, Car Gwarant Start Gniezno)

ŚRÓDMIEŚCIE
Greg Hancock (USA, bez klubu w Polsce)
Karol Żupiński (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

NOWY PORT
Paweł Hlib (Polska, Wilki Krosno)
Tomas H. Jonasson (Szwecja, Polonia Piła)

BRZEŹNO
Kacper Gomólski (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Kamil Brzozowski (Polska, ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)

ORUNIA
Adrian Cyfer (Polska, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Mikkel Bech (Dania, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

CHEŁM
Nicki Pedersen (Dania, Stelmet Falubaz Zielona Góra)
Sebastian Ułamek (Polska, forBet Włókniarz Częstochowa)

Trwa już sprzedaż biletów online na Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego. Wejściówki są dostępne na stronie: bilety.speedwayevents.pl.

Szczegółowy cennik

  • Bilet Dziecięcy (do lat 6) – 1 zł
  • Bilet Ulgowy (upoważnia do wstępu na stadion osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty. Nie obowiązuje na Trybunie Głównej/VIP) – 10 zł
    Bilet Normalny – 15 zł
    Bilet Trybuna Główna Ulgowy (upoważnia do wstępu na Trybunę Główną/VIP osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty) – 15 zł
    Bilet Trybuna Główna Normalny – 30 zł
  • Program zawodów – 10 zł

źródło: speedwayevents.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0843 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl