Wstrząśnięte, nie zmieszane (8): „Za długo jestem w motosporcie, żeby mnie to nie bawiło...”

Piotr Protasiewicz (fot. Wojta Zavřel)

Sport żużlowy jest na tyle specyficzną dyscypliną, że wiek zawodnika nie ma aż tak dużego znaczenia. Mówi się, że żużlowiec jest jak wino – im starszy, tym lepszy. Szukać długo nie trzeba, bo zawodników pod „pięćdziesiątkę” mamy kilku. I jeżeli nawet kilku czuje się jak nastolatek, to nie zmienia faktu, że metryka jest nieubłagana.

Piotr Protasiewicz, to zawodnik który mi imponuje już od kilku lat. Facet ma tak duże „jaja”, że wielu powinno mu zazdrościć. I wcale nie mam na myśli żużlowców. Ogólnie – podejście, zaparcie i odwaga. Rok temu po zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Zakopanem usłyszałem komentarz od jednej osoby, która tam była: – Grzesiek mówię Ci, młodym się nie dziwię, ale PePe zawstydza niejednego zawodnika swoim kaloryferem, podejściem i kondycją.

W niedzielę, śledząc po raz „enty” Derby Lubuskie, poza fantastycznym widowiskiem w pamięci zostają mi w pamięci słowa Piotra Protasiewicza: – Ja za długo jestem w motosporcie, żeby mnie to nie bawiło. Tak było 27 lat temu, tak jest i dzisiaj. Nie jeżdżę dla kasy, choć to moja praca. Jeżdżę, bo to uwielbiam.

Tych słów komentować chyba nie muszę. Protasiewicz, przez wielu nazywany dinozaurem polskiego speedwaya, udowadnia, że dzisiejsza szkoła żużla jest daleka od tej sprzed 30 lat. Podejście, zaangażowanie w sprawy klubowe, oddanie i... wola walki do ostatniego metra. Mi osobiście brakuje tych „dinozaurów”, w takim żużlu się zakochałem, takiego żużla mi brakuje i dla takich zawodników jeździ się po stadionach świata. Piotr – takich jak Ty nam potrzeba, bądź jak najdłużej!

źródło: inf. własna

Oceń nasz felieton!
Strona główna / Felietony / Wstrząśnięte, nie zmieszane (8): „Za długo jestem w motosporcie, żeby mnie to nie bawiło...”

Wstrząśnięte, nie zmieszane (8): „Za długo jestem w motosporcie, żeby mnie to nie bawiło...”

Wstrząśnięte, nie zmieszane (8): „Za długo jestem w motosporcie, żeby mnie to nie bawiło...”

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.653 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl