REKLAMAeWinner Banner

Debiut kolejnej dziewczyny. Garbowska z pierwszym punktem w karierze

Wiktoria Garbowska

Wiktoria Garbowska (fot. Łukasz Wilk)

W Zielonej Górze trwa 1. runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie pierwszej. W zawodach udział bierze m.in. reprezentantka WTS Sparty Wrocław - Wiktoria Garbowska.

Wiktoria Garbowska żużlowego rzemiosła uczyła się w Bydgoszczy, gdzie swoją opieką otoczył ją ze swoim teamem Andreas Jonsson. Dziewczynę można było oglądać na torze w charakterystycznym kevlarze Szweda oraz na motocyklu z jego oszyciami. Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie, a jeszcze w ubiegłym roku wysłano ją na egzamin na licencję żużlową.

Przebrnęła go dopiero za drugim razem podczas październikowego certyfikatu w Rzeszowie. Tyle, że dość niespodziewanie nie była ona przedstawicielką ŻKS Polonii Bydgoszcz, a WTS Sparty Wrocław. Okazało się, że przez kilka tygodni wiele się pozmieniało i ostatecznie wylądowała ona w klubie z Dolnego Śląska.

Dziś było jej dane zadebiutować w zawodach żużlowych. Została wraz z Patrykiem Wojdyło wysłana na zawody 1. rundy DMPJ w Zielonej Górze i swój debiutancki wyścig zakończyła z punktem na koncie. Nie udało jej się co prawda nikogo pokonać, bowiem w starciu z żużlowcami Power Duck Iveston PSŻ Poznań ścigano się w trzyosobowej obsadzie, ale Garbowska w tym biegu aż tak bardzo nie odstawała od Marka Lutowicza i Bartosza Curzytka.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.299 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl