Groźna kraksa w Rawiczu. Legenda Unii Leszno w szpitalu

Damian Baliński (fot. Patryk Kowalski)

Bardzo pechowo dla Damiana Balińskiego zakończyło się sobotnie spotkanie 2. Ligi Żużlowej w Rawiczu, gdzie Stainer Unia Kolejarz rywalizowała z OK Bedmet Kolejarzem Opole.

W sobotnim meczu w Rawiczu zawodnicy nie oszczędzali zarówno toru jak i dmuchanej bandy kilkukrotnie zapoznając się z nawierzchnią owalu na obiekcie im. Floriana Kapały. Fatalnie wyglądała kraksa w biegu piętnastym, gdy tzw. świecę na starcie zaliczył Damian Baliński. Wychowanka Unii Leszno dodatkowo pociągnęło i wraz z Michałem Szczepaniakiem oraz Dominikiem Kuberą wpadli oni prosto w bandę.

Cała trójka wstała co prawda o własnych siłach, lecz Baliński nie był w stanie samodzielnie wrócić do parku maszyn i musiał to uczynić w karetce. Spiker podał informację, iż wszyscy żużlowcy są zdolni do jazdy w powtórce, lecz jako sprawcę przerwania biegu sędzia uznał Balińskiego. Legendy leszczyńskiego speedwaya próżno było szukać jednak w parku maszyn, a jak przekazał naszemu korespondentowi Roman Jankowski - udał się on do szpitala w celu dodatkowych badań.

U żużlowca wykluczono wstępne złamania, choć narzekał on na ogólne potłuczenia i silny ból kolana. Dla pewności jednak kierownictwo uznało, że dobrze będzie przejść dodatkowe prześwietlenia, które potwierdzą stan zdrowia brązowego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Polski z 2007 roku.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4727 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl