REKLAMAeWinner Banner

Speedway of Nations: Znamy pełną obsadę finału w Togliatti!

Artiom Łaguta

Artiom Łaguta (fot. Jarosław Pabijan)

Historyczny, drugi finał cyklu Speedway of Nations będzie miał miejsce 20 i 21 lipca w rosyjskim Togliatti. Odbędzie się on w identycznej obsadzie, jak pierwszy rozegrany rok temu we Wrocławiu.

Już przed pierwszą edycją mówiło się o tym, że sześć z siedmiu miejsc w finale praktycznie zarezerwowanych jest dla największych żużlowych nacji – Polski, Rosji, Danii, Australii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. O ostatnie premiowane awansem miejsce pojedynek miało stoczyć kilka kolejnych drużyn. Taki układ sił wówczas w gruncie rzeczy się potwierdził, a stawkę finalnie uzupełnili Niemcy, którym bardzo pomogło rozegranie jednego z półfinałów na ich ziemi.

Minął rok i… sytuacja się powtórzyła co do joty. W wyrównanej stawce pierwszego półfinału rozgrywanego w niemieckim Landshut o ostatnią przepustkę do finału walczyli Słoweńcy, Czesi oraz gospodarze. Ostatecznie Kai Huckenbeck, Martin Smolinski i Michael Härtel zdołali obronić w barażach trzecie miejsce. Z kolei w drugim półfinale najskuteczniejsi byli faworyci, choć reprezentacja Danii musiała mocno uważać na zakusy młodych i ambitnych Francuzów.

Przypomnijmy, że tytułu mistrzów świata będą bronić gospodarze. W ubiegłorocznej edycji podium uzupełniły reprezentacje: Wielkiej Brytanii oraz Polski.

Obsada finału Speedway of Nations – Togliatti, 20 i 21 lipca:
Nominacja bezpośrednio do finału:
– Rosja (gospodarz, obrońca tytułu)

Awans z półfinału w Landshut:
– Szwecja
– Polska
– Niemcy

Awans z półfinału w Manchesterze:
– Wielka Brytania
– Australia
– Dania

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9994 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl