REKLAMAeWinner Banner

Znamy listę startową SEC Challenge. Jeden Polak zrezygnował z udziału

Martin Smolinski

Martin Smolinski (fot. Piotr Kin)

Nie pięciu, a czterech reprezentantów Polski powalczy 25 maja w Nagyhalász o awans do cyklu Speedway Euro Championship. Już wcześniej informowaliśmy, że z udziału zamierza zrezygnować Dominik Kubera. Teraz decyzja 20-latka została potwierdzona na oficjalnej liście startowej.

Zmiana w obsadzie SEC Challenge wynika z kolizji terminów. Turniej w Nagyhalász odbywa się bowiem tego samego dnia, co rundy eliminacyjne Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Do drugiego etapu walki o mistrzostwo Europy zakwalifikowało się dwóch młodzieżowców. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Bartosza Smektały nie ma w obsadzie IMŚJ. Teraz prezentujemy finalną wersję listy startowej SEC Challenge – bez Dominika Kubery.

20-latka zastąpi Martin Smolinski. Niemiec zajął piąte miejsce podczas rundy kwalifikacyjnej w Goričan, gdzie startował Kubera. Ponadto stawkę uzupełnia reprezentant Węgier Roland Kovacs oraz rezerwowi – Bjarne Pedersen i Tobiasz Musielak.

Prawo udziału w finałach Speedway Euro Championship otrzyma czołowa piątka SEC Challenge. Dołączą oni do pięciu najlepszych uczestników ubiegłorocznego cyklu. Stawkę uzupełni pięć stałych „dzikich kart”.

Cykl Speedway Euro Championship 2019 rozpocznie się 13 lipca w niemieckim Güstrow. Później zmagania przeniosą się do Torunia (27 lipca) i Vojens (10 sierpnia). Wielki finał odbędzie się 28 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9502 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl