REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Grigorij Łaguta potwierdzony do startów!

Grigorij Łaguta

Grigorij Łaguta (fot. Sebastian Siedlik)

Środa 15 maja to pierwszy dzień okienka transferowego w polskiej lidze. Faktem przelanym na papier i potwierdzonym przez centralę ostatecznie mogło się więc stać to, o czym mówiło się od kilku miesięcy. Grigorij Łaguta został zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin!

35-letni Rosjanin nie mógł podpisać żadnego kontraktu w listopadzie ubiegłego roku, gdyż wówczas był jeszcze zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków. Jego kara upłynęła pod koniec zimy, ale Łaguta musiał poczekać do 15 maja, by dopełnić formalności kontraktowych i zostać potwierdzonym przez żużlową centralę.

Łaguta przed zawieszeniem startował w ROW-ie Rybnik i przez długi czas wydawało się, że to właśnie ten klub 15 maja pozyska spore wzmocnienie. Ostatecznie Rosjanin trafił do Lublina. Speed Car Motor zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi i tej drużynie nowy lider z pewnością się przyda. Jego debiut nastąpi 26 maja podczas domowego spotkania z Get Well Toruń.

W tym samym komunikacie do startów w barwach GKM-u Grudziądz został potwierdzony 15-letni Kacper Łobodziński, który kilkanaście dni temu zdobył licencję „Ż”. 

7. Przynależności klubowe:
GKM Grudziądz SA
Kacper Łobodziński* 2004 – do dnia 18.03.2020 start tylko w zawodach młodzieżowych
Speedway Lublin SA Grigorij Laguta* 1984 MFR
*zawodnicy potwierdzeni do dnia 29.05.2019 zgodnie z art. 211 pkt 4 Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym

Źródło: GKSŻ 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8981 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl