Peter Adams przed GP: Każdy może wygrać turniej. Mistrzostwo – trzech, czterech

Fredrik Lindgren i Peter Adams (fot. Łukasz Wilk)

Już w sobotę 18 maja zainaugurowany zostanie kolejny cykl Grand Prix. Pierwszą areną zmagań będzie PGE Stadion Narodowy w Warszawie. W piątek odbyła się na nim sesja treningowa, na której obecny był m.in. menadżer Wolverhamptom Wolves, Peter Adams.

Legendarny brytyjski szkoleniowiec w pragmatyczny sposób wypowiedział się na temat faworytów tegorocznego cyklu Grand Prix. - Tak naprawdę każdy może wygrać i nie widzę w tej stawce kogoś słabszego, kto mógłby odstawać od reszty. Każdy zawodnik zaczyna rywalizację z czystą kartą, aczkolwiek jest trzech, czterech żużlowców, których notowania są wyższe i mogą wygrać cały cykl. Jeśli chodzi o poszczególne turnieje, to każdy jest w stanie zwyciężyć - przyznał.

Adams nie ukrywa swojej największej sympatii do Taia Woffindena, który nazwał go swoim "guru". Ten zaznaczył, że żużlowiec Betard Sparty Wrocław posiada wszystkie argumenty, aby obronić tytuł mistrzowski. - Tai Woffinden jest rzecz jasna w gronie tych trzech, czterech zawodników. Absolutnie jest w stanie obronić tytuł. Bardzo solidnie przepracował okres zimowy. Jest w takiej formie, w jakiej jeszcze nigdy nie był. Do tego bardzo dobrze punktuje w Szwecji i Polsce, więc znajduje się w dobrym położeniu. Ten rok może być dla niego wyjątkowy. Nie boję się o jego osobowość. Jest silny i gotowy psychicznie - powiedział Adams.

Czy menadżer Wilków upatruje jakiegoś czarnego konia w tegorocznej stawce Grand Prix? - Tak jak już wcześniej wspomniałem, ciężko jest wytypować kogoś do miana niespodzianki lub czarnego konia, ponieważ wszyscy zawodnicy są fantastyczni. Każdy z nich, mając swój dzień, jest w stanie wygrać turniej - skwitował.

Na koniec Adams odniósł się do warszawskiego toru, który przypomina te w Wielkiej Brytanii. - Mój bardzo dobry przyjaciel Ole Olsen, którego menadżerem byłem przez dziesięć lat, kiedy ten był u szczytu swojej kariery, przygotowywał ten tor. Znam go bardzo dobrze i wiem, że ma wiele doświadczenia w budowaniu takich owali. Jestem pewien, że będzie to idealny tor do ścigania - rzekł.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5011 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl