Wanda ma nowego zawodnika. To dwukrotny wicemistrz świata!

Igor Kononow - Mega Łada Togliatti

Igor Kononow - Mega Łada Togliatti (fot. Roman Biliński)

Jego przygoda z czarnym sportem w Polsce przeplatała się raz lepszymi raz słabszymi wynikami. Nie mógł jednak liczyć na regularność startów i zdecydował się spróbować czegoś nowego w swoim sportowym życiu.

Kadra Speedway Wandy Kraków jest bardzo liczna, lecz włodarze klubu z Grodu Kraka zdecydowali się na pozyskanie jeszcze jednego zawodnika. Wybór padł na żużlowca, który w listopadzie parafował umowę warszawską z MS Śląskiem Świętochłowice, a mowa o Igorze Kononowie. Rosjanin do Polski przyjechał swoim Porsche 911 do którego doczepiona była przyczepa i ten sposób udało mu się pokonać daleką drogę z rodzinnego domu.

W Polsce reprezentował barwy m.in. KM-u Ostrów Wielkopolski (2008), Kolejarza Opole (2009-2011) oraz KSM-u Krosno (2013). W ubiegłym sezonie znalazł się w pewnym momencie ponownie na celowniku „Wilków”, lecz do parafowania umowy nie doszło. Największym sukcesem Igora Kononowa są dwa srebrne medale Indywidualnych Mistrzostwa Świata lodowych gladiatorów - w 2011 oraz w 2017 roku.

W chwili obecnej żużlowiec czeka na zatwierdzenie przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Miał on zadebiutować już w niedzielnym meczu Speedway Wandy Kraków ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz, lecz w chwili obecnej szanse są oceniane 50/50%. W sobotę weźmie on na pewno udział w turnieju o Puchar Opla w Lipsku. Kolejnym występem Kononowa ma być zaległa, druga runda Nice Cup w Łodzi.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8308 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl