W niedzielę świętować będą 60-lecie żużla. Siergiej Gołownia: Ostatnio tak dobrze było w 2005 roku

Trybuny Mototreku w Równem

Trybuny Mototreku w Równem (fot. Damian Kuczyński)

W Równem w tym roku odbyła się już głośna impreza, jaką była eliminacja do Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zasiadło tam wówczas na trybunach blisko 10 tysięcy widzów. Teraz na Ukrainie odbędzie się turniej z okazji 60-lecia istnienia speedwaya w Równem.

Pierwotnie pierwszego, a ostatecznie drugiego maja w stolicy ukraińskiego speedwaya miała miejsce eliminacja do SEC. Z niej awansowali do Challengu Michael Jepsen Jensen, Andrzej Lebiediew, Peter Kildemand i Paweł Przedpełski. Organizatorzy wtedy stanęli na głowie, by udało się dobrze przeprowadzić imprezę. Pierwszego dnia tor storpedowały warunki pogodowe, drugiego dnia było już lepiej i udało się z powodzeniem odbyć zmagania. Docenili to miejscowi fani, którzy zasiedli na trybunach „Mototreku”, czyli rówieńskiego stadionu w liczbie bliskiej 10 tysięcy! 

Po majowej eliminacji SEC rozmawialiśmy z szefem tamtejszego klubu żużlowego. Przyznał on, że w Równym jest duże zapotrzebowanie na speedway, ale tak dobrego wyniku nie było od dawna. – U nas zawsze jest bardzo duża liczba kibiców, ale te zawody przyciągnęły jeszcze większą grupę fanów. Myślę, że było nawet 10 tysięcy widzów. Ostatnio tak ogromną publiczność mieliśmy w 2005 roku na półfinale Klubowego Pucharu Europy. Wtedy też nasza drużyna jeździła w polskiej lidze i to też przyciągało ludzi. To co miało u nas teraz miejsce, to najlepsze zawody dla Równego, jeśli chodzi o nazwiska, jakie tu wystartowały. Oni też mogli zobaczyć, jakie tutaj jest zapotrzebowanie na speedway, że każdy dopinguje i nie patrzy nawet, kto z jakiego jest kraju – mówił Siergiej Gołownia.

Już w niedzielę – 26 maja w Równem odbędzie się wielka impreza, która jest głównym elementem obchodzonego w tym roku jubileuszu. Turniej nosi nazwę 60-lecie żużla w Równem. Zorganizowanie tak sporych wydarzeń żużlowych w tym mieście, jak mówi nam Siergiej, jest możliwe dzięki wsparciu kibiców i dotacji, jakie dają: prezydent obwodu rówieńskiego – Aleksiej Mularenko oraz mer miasta Równe – Wołodymyr Chomko. Nasz rozmówca jest zresztą doradcą drugiego z wymienionych. Na razie więc jest dobry okres dla żużla w Równem. Znamy już nazwiska, jakie pojawią się w tym turnieju. Siergiej Gołownia mówił, że udział potwierdził nawet Norbert Kościuch, ale ze względu na mecz ligowy, musiał odpuścić. Nie wiadomo, jak będzie teraz, gdy został odsunięty od składu. 


Obsada zawodów:
-Marcin Rempała (Polska)
-Norbert Magosi (Węgry)
-Facundo Albin (Argentyna)
-Elvis Awguczewicz (Łotwa)
-Ernest Matjusznoks (Łotwa)
-Matic Ivačíč (Słowenia)
-Davis Kurmis (Łotwa)
-Richard Ansvielius (Estonia)
-Mateusz Świdnicki (Polska)
-Stanisław Mielniczuk (Ukraina)
-Nazar Fedorczuk (Ukraina)
-Andrij Rozaliuk (Ukraina)
-Andrij Kobrin (Ukraina)

Zawody rozpoczną się 26 maja o godzinie 17:00.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2217 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl