REKLAMAeWinner Banner

Dramatyczny upadek Petera Kildemanda w Nagyhalász. Duńczyk odwieziony do szpitala

Peter Kildemand

Peter Kildemand (fot. Marcin Szarejko)

Piętnasty wyścig turnieju SEC Challenge okazał się bardzo pechowy dla Petera Kildemanda. Duńczyk zaliczył fatalnie wyglądający upadek, w wyniku czego opuścił tor w karetce.

Po trzech seriach startów Kildemand miał na koncie cztery punkty i musiał dobrze wypaść w dwóch ostatnich biegach, by zachować szanse na awans do cyklu Speedway Euro Championship. W wyścigu piętnastym jechał na trzeciej pozycji i napędzał się po zewnętrznej, by zaatakować jadącego przed nim Rolanda Kovácsa. Stracił jednak panowanie nad motocyklem na wyjściu z pierwszego łuku i z pełną prędkością przejechał przez przeciwległą prostą, z ogromnym impetem wbijając się w bandę na wejściu w drugi wiraż i po drodze zgarniając jeszcze wspomnianego Węgra.

O ile Kovács podniósł się z toru dość szybko, o tyle do Kildemanda wyjechać musiały służby medyczne, które załadowały Duńczyka do karetki. Ambulans długo stał na torze, a później w parku maszyn, zanim wyjechał do szpitala.

Pierwsze doniesienia dotyczące stanu zdrowia Petera Kildemanda są nieco sprzeczne. Reporter Tomasz Krochmal z transmitującej zawody stacji SabmarTV pierwotnie dość dramatycznie informował o obrażeniach głowy i możliwych urazach wewnętrznych. Kilka minut później mowa była już o tym, że Duńczyk „tylko” stracił przytomność po upadku, ale szybko ją odzyskał, a także o złamaniu nosa.

Stan zdrowia żużlowca truly.work Stali Gorzów będziemy śledzić i informować na bieżąco. Natomiast relacja LIVE z SEC Challenge znajduje się TUTAJ.

Źródło: inf. własna / SabmarTV


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • ARTUR FZG 1 ponad rok temu

    ZDROWIA Peter!!!

Artykuł załadowany: 0.9605 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl