REKLAMAeWinner Banner

Przyznano dzikie karty na IMŚJ! Jest jedna spora niespodzianka

Jaimon Lidsey

Jaimon Lidsey (fot. Judy Mackay)

Po sobotnich eliminacjach niewiadomą w najbliższych mistrzostwach światach juniorów były już tylko trzy nazwiska. Dzisiaj wiemy, że Bartosz Smektała, Jaimon Lidsey oraz Dominik Möser to zawodnicy, którzy uzupełnili stawkę FIM Speedway U21 World Championship 2019.

W sobotę rozegrano rundy eliminacyjne Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dziś ogłoszono trzy stałe „dzikie karty” na tegoroczny cykl. Trafiły one do Bartosza Smektały, Jaimona Lidsey’a oraz Dominika Möser.

Smektała to Indywidualny Mistrz Świata Juniorów sprzed roku, a tytuł zdobył w niesamowitych okolicznościach. W ostatniej rundzie IMŚJ 2018 w Pardubicach, Smektała odrobił sześć punktów straty do Maksyma Drabika i zgarnął tytuł mistrzowski. Polak nie wziął udział w sobotnich eliminacjach ze względu na udział w SEC Challenge, który odbył się w Nagyhalasz. 

Jaimon Lidsey to dwukrotny Indywidualny Mistrz Australii do lat 21 i jeden z najbardziej zapracowanych zawodników w tym sezonie. Młodzieżowiec reprezentuje barwy pięciu zespołów.  W Polsce ściga się dla Fogo Unii Leszno oraz Stainer Unii Kolejarz Rawicz, a w Anglii reprezentuje barwy Belle Vue Aces. Lidsey startuje także w niemieckiej Bundeslidze, w której reprezentuje barwy ACL Landshut Devils oraz w duńskiej Metal Speedway Lidze, gdzie ściga się dla Grindsted Speedway Klubu. Australijczyk wystartował w rundzie eliminacyjnej FIM Speedway U21 World Championship w Pardubicach, gdzie zajął piąte miejsce.

Ostatnie miejsce otrzymał Dominik Moeser. Niemiecki zawodnik z pewnością będzie liczył się w walce podczas drugiej rundy tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, która odbędzie się w Güstrow.

Lista startowa FIM Speedway U21 World Championship 2019:
1. Jonas Jeppesen
2. Robert Lambert
3. Maksym Drabik
4. Jan Kvěch
5. Dominik Kubera
6. Frederik Jakobsen
7. Nick Škorja
8. Tim Sørensen
9. Gleb Czugunow
10. Wiktor Lampart
11. Patrick Hansen
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Smektała
14. Jaimon Lidsey
15. Dominik Möser

Przedstawiono także listę zawodników rezerwowych:
1. Filip Hjelmland
2. Jordan Stewart
3. Lukas Fienhage
4. Artiom Trofimow
5. Luke Becker

Cykl FIM Speedway U21 World Championship 2019 rozpocznie się 22 czerwca w Lublinie. Następnie zawodnicy zmierzą się w Güstrow (14 września), a finał zmagań odbędzie się 4 października w Pardubicach. 

źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1685 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl