Dobre wieści z Gdańska. Poprawia się stan Łogaczowa

Siergiej Łogaczow

Siergiej Łogaczow (fot. Arkadiusz Siwek)

W niedzielnym meczu Nice pierwszej ligi żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk – PGG ROW Rybnik fatalny upadek zaliczył już w pierwszym biegu Siergiej Łogaczow. Zawodnik wymagał natychmiastowej hospitalizacji i operacji, co wskazywało na stan zagrożenia życia.

Na szczęście środowisko żużlowe może odetchnąć z ulgą, ponieważ lekarze wykluczyli uraz kręgosłupa, a stan Rosjanina poprawia się z dnia na dzień. - Siergiej już w poniedziałek od rana sam chodził i sam przemieszczał się po szpitalu w związku z badaniami – poinformował menedżer reprezentacji Rosji na żużlu, Andriej Sawin. – Z uwagi na krwotok w płucach, który był jednym ze skutków wypadku, lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu drenażu opłucnej. Około południa w poniedziałek Siergieja ponownie wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, by przyspieszyć proces leczenia i przynieść ulgę zawodnikowi.

Jak podkreśla Sawin, stan Łogaczowa byłby o wiele gorszy, gdyby nie wsparcie udzielone przez stronę polską i rosyjskich zawodników. O komfort leczenia dla Rosjanina zadbały władze zarówno rybnickiego, jak i gdańskiego klubu, Renat Gafurow, Grigorij Łaguta, a także zespół Andrieja Kudriaszowa. - Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc Siergiejowi, również za to, że dzięki nim wiemy w Rosji, co dzieje się z naszym kontuzjowanym zawodnikiem – powiedział Sawin.

Na razie nie wiadomo, ile czasu potrwa przerwa w startach Siergieja Łogaczowa, jednak optymistyczny ton doniesień ze szpitala wskazuje na to, że skutki wypadku w Gdańsku okażą się dalece mniej fatalne niż można było się spodziewać.

źródło: inf. własna 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7514 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl