REKLAMAeWinner Banner

Znamy składy na Puchar Europy Par U19. Spore zaskoczenie w kadrze Polski!

Denis Zieliński

Denis Zieliński (fot. Bartosz Szablewski)

22 czerwca na torze w czeskim Pilznie odbędzie się druga edycja Pucharu Europy Par do lat 19. W finale wystąpi aż dziewięć reprezentacji. Znamy już awizowane zestawienia!

Historyczną, pierwszą edycję Pucharu Europy Par do lat 19 wygrali Polacy. Na początku lipca 2018 w słowackiej Žarnovicy Jakub Miśkowiak, Wiktor Trofimow i Szymon Szlauderbach wyprzedzili Jonasa Seiferta-Salka i Madsa Hansena z Danii oraz Olega Michaiłowa i Artioma Trofimowa z Łotwy.

W tym sezonie szansę obrony tytułu będzie miał tylko Jakub Miśkowiak. Zawodnik klubu z Częstochowy jest ponadto tegorocznym zdobywcą Brązowego Kasku, co w pewnym sensie czyni go mistrzem Polski do lat 19. Wiktora Trofimowa i Szymona Szlauderbacha, którzy nie są już uprawnieni do jazdy w tej kategorii wiekowej, zastąpi Karol Żupiński i – nieco niespodziewanie – Denis Zieliński.

Dziewięć zgłoszonych do zawodów reprezentacji w pierwszej fazie zmagań zostało podzielonych na dwie grupy. To stąd biorą się bardzo wysokie numery startowe, które widnieją przy nazwiskach części zawodników. Cztery najlepsze drużyny (po dwie z każdej grupy) spotkają się w biegach półfinałowych, a ich zwycięzcy trafią do wielkiego finału, w którym stawką będzie triumf w całym turnieju.Źródło: fim-europe.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.996 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl