Sześciu Polaków powalczy o awans do finału IMEJ. Znamy podział na rundy eliminacyjne!

Jakub Miśkowiak (fot. Łukasz Wilk)

6 lipca w Gdańsku odbędzie się runda eliminacyjna Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Początek zawodów o godzinie 17:00. Poznaliśmy nazwiska Polaków, którzy wystąpią w tej imprezie. Będą to Karol Żupiński, Denis Zieliński (obaj Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa).

Przed wielkim finałem IMEJ, który odbędzie się w Równem na Ukrainie, czekają nas zmagania w trzech rundach eliminacyjnych – w Gdańsku, węgierskim Nagyhalasz i duńskim Holsted. Polaków zobaczymy w dwóch pierwszych turniejach.

Miejsce w eliminacjach miała zapewniona pierwsza czwórka z Finału Brązowego Kasku: Jakub Miśkowiak, Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin), Karol Żupiński i Kacper Pludra (Unia Leszno). Trener kadry juniorów Rafał Dobrucki wraz z Główną Komisją Sportu Żużlowego ogłosili nominacje dla dwóch pozostałych zawodników. Postawiono na Denisa Zielińskiego i Mateusza Bartkowiaka (truly.work Stal Gorzów).

Przypomnijmy, że tych dwóch zawodników w Finale Brązowego Kasku zajęło odpowiednio piąte i szóste miejsce. Poniżej przedstawiamy przydział zawodników do poszczególnych rund.

1. runda GDAŃSK 6.07.2019
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
11.Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
15. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa)
Rezerwowi
17. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
18. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)

2. runda NAGYHALASZ 6.07.2019
4. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
8. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno)
13. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów)

Już dziś zapraszamy do Gdańska, by kibicować młodym zawodnikom w ich walce o awans do finału IME juniorów. Biletem wstępu na zawody będzie program w cenie 5 złotych.

Źródło: inf. prasowa


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5669 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl