REKLAMAeWinner Banner

Przyznano dziką kartę na GP Szwecji w Hallstavik!

Oliver Berntzon

Oliver Berntzon (fot. Tomasz Góralczyk)

Oliver Berntzon będzie szesnastym uczestnikiem rundy Grand Prix Szwecji, która 6 lipca odbędzie się w Hallstavik. Dla 26-latka to trzecia okazja, by zaprezentować się w cyklu.

W tym roku Szwedzi mają dwójkę stałych uczestników cyklu – Fredrika Lindgrena i Antonio Lindbäcka. Drugiego z wymienionych zabrakło w wąskiej kadrze podczas półfinału Speedway of Nations. „Fredce” partnerował tam Peter Ljung. Okazuje się jednak, że mimo dobrej dyspozycji kapitana Unii Tarnów okazję do pokazania się w cyklu Grand Prix dostanie ktoś inny.

Konkretniej będzie to 26-letni Oliver Berntzon, który w Polsce broni barw Car Gwarant Startu Gniezno, średnio zdobywając 1,967 pkt/bieg. Szwed wyjeżdżał dotąd na tor w dwóch turniejach cyklu Grand Prix w swojej karierze, ale za każdym razem robił to jako rezerwowy. W GP Skandynawii 2013 przywiózł w ten sposób 2 punkty w 5 biegach, z kolei w tej samej rundzie w 2018 – 3 oczka w 2 występach.

Rezerwowymi zawodów będą: Pontus Aspgren i Kim Nilsson. Sędziować będzie z kolei Duńczyk – Jesper Steentoft.

Źródło: speedwaygp.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8595 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl