Zespoły Mega-Łada Togliatti-2 oraz Baszkiria Oktiabrskij-1 zwyciężyły w pierwszym z dwóch etapów Pucharu Rosji Par. Odbywające się w Oktiabrskim zawody rozegrano według nietypowego formatu.
Każdy z czterech startujących w lidze zespołów wystawił dwa zespoły, po jednym do grupy I i II. W ramach tych grup pary najpierw ścigały się w formacie każdy z każdym, a następnie po dwunastobiegowej (sześć biegów dla każdej grupy) rundzie zasadniczej pierwszy zespół w danej grupie mierzył się w półfinale z czwartym, natomiast drugi z trzecim. Zwycięskie pary startowały w finale. Grupy rywalizują oddzielnie, w założeniu osobno seniorzy i juniorzy, choć „seniorski” skład Wostoku Władywostok tworzyła eksportowa para młodzieżowców tego klubu – Mark Karion i Paweł Łaguta.
Tradycyjnie w zawodach parowych w przypadku remisu w biegu promowana jest para dojeżdżająca na miejscach drugim i trzecim. Stąd też z góry skazany na porażkę był duet Turbina Bałakowo-2, w którym brakowało rezerwowego, a Aleksander Kajbuszew po upadku w swoim pierwszym starcie nie pojawił się więcej na torze.
Druga runda tych nietypowych zawodów ma się odbyć w Bałakowie 3 września.
Wyniki:
GRUPA I:
1. Mega-Łada Togliatti-2 – 4 punkty do klasyfikacji generalnej
2. Wostok Władywostok-2 – 3
3. Baszkiria Oktiabrskij-2 – 2
4. Turbina Bałakowo-2 – 1
GRUPA II:
1. Baszkiria Oktiabrskij – 4
2. Turbina Bałakowo – 3
3. Mega-Łada Togliatti – 2
4. Wostok Władywostok – 1
Mega-Łada Togliatti-2:
1. Roman Lachbaum (-,3,2*,3,2*) 10+2
2. Jewgienij Sajdullin (2,-,3,2*,3) 10+1
17. Siemion Zujew (1*,1) 2+1
Turbina Bałakowo-2:
3. Aleksander Kajbuszew (w,-,-,-,-) 0
4. Brak zawodnika
18. Władimir Bogma (3,3,3,3,3) 15
Wostok Władywostok-2:
5.Wasilij Krasnokutski (-,1-,-,-) 1
6. Nikita Korowko (1,2,0,1*,0) 4+1
19. Witalij Kotlar (3,1,2,1) 7
Baszkiria Okitabrskij-2:
7. Arsłan Fajzulin (-,0,2,0,-) 2
8. Nikita Zubariew (2,2,-,1,2) 7
20. Iwan Bolszakow (d,1*,1*) 2+2
Mega-Łada Togliatti:
9. Andriej Kudriaszow (3,-,1,3,3) 10
10. Renat Gafurow (1,2,-,0,1) 4
21. Wiaczesław Monachow (0,0) 0
Turbina Bałakowo:
11. Ilja Czałow (2,3,w,1*,1) 7+1
12. Władimir Borodulin (0,2*,3,2,0) 7+1
22. Aleksander Bierdyszew ns
Baszkiria Oktiabrskij:
13. Wiktor Kułakow (2*,w,-,2,2*) 6+2
14. Marat Gatijatow (-,1,2*) 3+1
23. Denis Gizatullin (3,3,1*,3) 10+1
Wostok Władywostok:
15. Mark Karion (0,3,2,0,d) 5
16. Paweł Łaguta (1,1,1*,3,2) 8+1
24. Brak zawodnika
Bieg po biegu
1. Bogma, Sajdullin, Zujew, Kajbuszew (w) (Mega Łada-2 3:3 Turbina-2)
2. Kotlar, Zubariew, Korowko, Bolszakow (d) (Wostok-2 4:2 Baszkiria-2)
3. Kudriaszow, Czałow, Gafurow, Borodulin (Mega Łada 4:2 Turbina)
4. Gizatullin, Kułakow, P. Łaguta, Karion (Baszkiria 5:1 Wostok)
5. Lachbaum, Zubariew, Zujew, Fajzulin (Mega Łada-2 4:2 Baszkiria-2)
6. Bogma, Korowko, Krasnokutski (Turbina-2 3:3 Wostok-2)
7. Karion, Gafurow,P. Łaguta, Monachow (Wostok 4:2 Mega Łada)
8. Czałow, Borodulin, Gatijatow, Kułakow (w) (Turbina 5:1 Baszkiria)
9. Sajdullin, Lachbaum, Kotlar, Korowko (Mega Łada-2 5:1 Wostok-2)
10. Bogma, Fajzulin, Bolszakow (Turbina-2 3:3 Baszkiria-2)
11. Gizatullin, Gatijatow, Kudriaszow, Monachow (Baszkiria 5:1 Mega Łada)
12. Borodulin, Karion, P. Łaguta, Czałow (w) (Turbina 3:3 Wostok)
Półfinały:
GRUPA I
13. Lachbaum, Sajdullin, Zubariew, Fajzulin (Mega Łada-2 5:1 Baszkiria-2)
14. Bogma, Kotlar, Korowko (Turbina-2 3:3 Wostok-2) – premiowany Wostok
GRUPA II
15. Kudriaszow, Kułakow, Gizatullin, Gafurow (Baszkiria 3:3 Mega Łada) – premiowana Baszkiria
16. P. Łaguta, Borodulin, Czałow, Karion (Turbina 3:3 Wostok) – premiowana Turbina
Biegi o 3. miejsce:
GRUPA I
17. Bogma, Zubariew, Bolszakow (Baszkiria 3:3 Turbina) – premiowana Baszkiria
GRUPA II
18. Kudriaszow, P. Łaguta, Gafurow, Karion (d) (Mega Łada 4:2 Wostok)
Biegi finałowe:
GRUPA I
19. Sajdullin, Lachbaum, Kotlar, Korowko (Mega Łada 5:1 Wostok)
GRUPA II
20. Gizatullin, Kułakow, Czałow, Borodulin (Baszkiria 5:1 Turbina)
Źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!