Fatalny bilans zawodów amatorów. Jeden ze złamanym udem, drugi z podejrzeniem złamania kręgosłupa! (wideo)

Mateusz Durkowiak

Mateusz Durkowiak (fot. facebook.com/akzrawicz)

Fatalnie dla dwójki żużlowców-amatorów zakończyła się 3. runda rozgrywek Kaczmarek Electric Speedway Cup 2019'. Po groźnej sytuacji w jednym z wyścigów trafili oni do szpitala, skąd dotarły do nas informacje o ich stanie zdrowia.

REKLAMAskarb kibica 2020

W drugiej serii startów w grupie Gold doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Prowadzącego w jednym z biegów Mateusza Durkowiaka podniosło na jedno koło i z impetem zawodnik AKŻ-u Rawicz uderzył w bandę na prostej start/meta. Na nieszczęście motocykl odbił się od drewnianych elementów i znalazł się w połowie toru. W maszynę wpadł Przemysław Nowak, któremu siła rozpędu pozwoliła... przekroczyć linię mety.

Wiemy już, że u Nowaka doszło do otwartego złamania uda, zaś Durkowiak na pewno ma zbite płuco. Dodatkowo lekarze podejrzewają złamanie kręgosłupa. Dobrą informacją w tej sytuacji jest z kolei fakt, że nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego, a żużlowiec-amator ma czucie - zarówno w rękach jak i nogach.

Upadek obu zawodników można zobaczyć TUTAJ.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5817 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl