15-letni zawodnik z Wielkiej Brytanii walczy o życie w Glasgow

Żużel

Żużel (fot. Marcin Szarejko)

Niestety bardzo niepokojące informacje dotarły do nas z Wysp Brytyjskich. W niedzielę Sam Norris, jeden z młodych uczestników turnieju British Youth Championship (w klasie 250cc), który odbywał się na torze w Glasgow, brał udział w bardzo groźnym wypadku, po którym nadal walczy o życie w szpitalu…

REKLAMAskarb kibica 2020

15-letni żużlowiec został przetransportowany na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem poważnego uszkodzenia mózgu. Od tamtej pory znajduje się on na oddziale, na którym jest podłączony do systemu podtrzymującego życie.

Norris jest zawodnikiem zespołu, startującego w National League – Mildenhall Fen Tigers. W nim przypadł mu do tej pory numer 8, czyli rezerwowego, ale miał on pojawiać się na meczach przez cały bieżący sezon.

Do tego bardzo przykrego zdarzenia doszło podczas 23. biegu niedzielnych zawodów młodzieżowych, organizowanych na Peugeot Ashfield Stadium, gdzie na co dzień jeździ zespół Glasgow Tigers. Turniej ten później przerwano i nie został on już dokończony. Rodzina dziękuje za słowa otuchy i prosi o modlitwę w imieniu Sama.

– Sam przebywa teraz na pediatrycznym oddziale intensywnej terapii w Glasgow. On doznał poważnych obrażeń mózgu, lekarze obserwują cały czas jego stan. Jest podłączony do systemu, podtrzymującego życie. Dziękujemy wszystkim za troskę i prosimy o modlitwę o to, aby doszedł do siebie – Claire i Chris, rodzice zawodnika.

Koledzy z jego drużyny zaoferowali swoje wsparcie, a Danny King, jeden z najpopularniejszych zawodników brytyjskich, przekazał wiadomość na Twitterze: – Nigdy wiadomości o urazie kolegi z toru nie są miłe. Moje myśli i modlitwy są skierowane w tym trudnym czasie do rodziny Sama Norrisa.

Miejmy nadzieję, że stan młodego zawodnika ulegnie poprawie. Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat jego zdrowia, z pewnością je Państwu przekażemy.

źródło: independent.co.uk


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5499 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl