Poważna kolizja terminów w Nice 1. Lidze Żużlowej! W meczu Unia – Zdunek Wybrzeże zabraknie 4 zawodników?!

Peter Ljung

Peter Ljung (fot. Sebastian Siedlik)

W środę Główna Komisja Sportu Żużlowego przekazała w najnowszym komunikacie informację o meczach telewizyjnych dla 13. i 14. rundy w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej. Jak się okazuje w jednym przypadku doszło do bardzo poważnej kolizji terminów!

Przypomnijmy, że w większości przypadków w tym sezonie, jeden z meczów był wyznaczany na sobotę, kiedy to relację z niego przeprowadzała stacja Eleven Sports. W środowym komunikacie poinformowano o tym, że takim spotkaniem dla 13. rundy będzie starcie Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, zaplanowane na godzinę 20:15. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia, w kalendarzu rozgrywek międzynarodowych już od dawna umieszczony jest finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji w Hallstavik!

Co zatem daje to w praktyce? Bardzo duże prawdopodobieństwo nieobecności 4 zawodników ze składów wymienionych drużyn na meczu w Polsce. Rozstawieni w finale byli Peter Ljung (Unia) oraz Jacob Thorssell i Kim Nilsson, a do finału poprzez eliminacje dostał się Joel Kling (Zdunek Wybrzeże). O ile ten ostatni był powoływany tylko na pierwsze mecze w tym sezonie, o tyle pozostali stanowią o sile zarówno tarnowian, jak i gdańszczan.

Czy ktokolwiek przy ustalaniu tego terminu popatrzył do kalendarza lig międzynarodowych i składów drużyn? Śmiem wątpić. Być może zorientowano się, że w tym samym czasie w Toruniu będzie rozgrywany 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC). Po sprawdzeniu, żaden z zawodników dwóch ekip nie miał zaplanowanych startów w tym turnieju. Inna sprawa, że dwie transmisje nałożyłyby się ponownie na siebie (Eurosport i Eleven Sports), a dodatkowo godzina 20:15 to najmniej służąca publiczności na stadionach pora. Niemniej jednak najpoważniejszym problemem jest fakt zestawienia drużyn, które zapewniłyby widowisko, godne transmisji telewizyjnej, a przy braku lidera „Jaskółek” i dwóch czołowych zawodników Zdunek Wybrzeża, jego ranga zostałaby obniżona wielokrotnie… Dodatkowo skompletowanie wówczas zespołów w trakcie sezonu mogłoby być karkołomne, chyba, że sztaby wystawiłyby po kilku młodzieżowców...

Czy włodarze wspomnianych Klubów znajdą rozwiązanie i odpowiedni termin rezerwowy, dogodny dla obu stron? O tym przekonamy się niebawem, oczywiście nie zapominając, że ostatnie słowo w tym wypadku zawsze i tak może należeć do telewizji i centrali, która wyznaczyła absurdalny termin meczu w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej…

źródło: pzm.pl / inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 0.583 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl