Puchar Ekstraligi 250cc zawita w czwartek do Częstochowy. Debiut 13-letniego talentu z Kalisza (zapowiedź)

Franciszek Karczewski

Franciszek Karczewski (fot. Patryk Kowalski)

W czwartek w Częstochowie rozegrana zostanie 3. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Obiektem zmagań będzie SGP Arena, gdzie w minionym tygodniu doczekali się drugiego wychowanka na dwieście pięćdziesiątce.

REKLAMAskarb kibica 2020

W październiku 2017 roku w Częstochowie odbył się certyfikat żużlowy, w którym udział brał m.in. Kacper Dymek. Adept miejscowego Włókniarza zdał certyfikat na starty w klasie 250cc, lecz nigdy nie było mu dane wystartować w żadnych zawodach, a teraz niejako słuch po nim zaginął. W związku ze zbliżającym się turniejem w tej klasie wielu zastanawiało się czy jeśli przyjdą w czwartek na obiekt przy ul. Olsztyńskiej to czy będzie im dane obejrzeć jakiegokolwiek reprezentanta gospodarzy, bowiem zawsze milej wspiera się swoich, niż ogląda rywalizację samych adeptów z innych ośrodków.

W ubiegły piątek papiery uprawniające do ścigania na dwieście pięćdziesiątkach uzyskał 13-letni talent z Kalisza - Franciszek Karczewski, który swoją przygodę ze speedwayem rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim, a teraz kontynuuje ją w Częstochowie. Choć nie ma jeszcze odpowiedniego wieku, by uzyskać licencję żużlową na pięćsetce to nie ukrywał, że jest „elastyczny” i jeśli włodarze wraz z trenerami uznają, by ścigał się w 250cc to jest na to gotów.

W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach (w Toruniu i Lublinie) na prowadzeniu znajduje się reprezentant ROW-u Rybnik, Paweł Trześniewski. Jeszcze do niedawna startujący na mini żużlu utalentowany opolanin zdobył 26 punktów i o cztery oczka wyprzedza Francisa Gutsa z Łotwy oraz o pięć punktów Fabiana Ragusa z Falubazu Zielona Góra. Tuż za nimi znajduje się duet mający po dwadzieścia oczek - Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) i Damian Ratajczak (Unia Leszno). Przyglądać się będzie warto także Mateuszowi Paniczowi, który już ściga się z powodzeniem w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a jego ambicja oraz sylwetka sprawiają, że kibice widzą w nim sporą perełkę polskiego speedwaya. Interesująco zapowiada się także występ Austriaka - Sebastian Kössler, który ma duże szanse na to, by lada moment rozpocząć niezłą międzynarodową karierę i iść śladami Daniela Gappmaiera.

Czwartkowe zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 17, a wstęp będzie wolny.

Lista startowa:
1. Paweł Trześniewski (ROW Rybnik)
2. Wiktor Rafalski (GTŻ Grudziądz)
3. Seweryn Orgacki (GTŻ Grudziądz)
4. Krzysztof Lewandowski (GTM Start Gniezno)
5. Wiktor Przyjemski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
6.
7. Antoni Mencel (Unia Leszno)
8. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa)
9. Mateusz Panicz (Sparta Wrocław)
10 Hubert Jabłoński (Unia Leszno)
11. Francis Gusts (Łotwa)
12. Damian Ratajczak (Unia Leszno)
13. Fabian Ragus (Falubaz Zielona Góra)
14. Sebastian Kössler (Austria)
15. Markus Lill (Estonia)
16. Kacper Łobodziński (GTŻ Grudziądz)

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5755 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl