Zmarł Indywidualny Mistrz Polski z 1959 roku

świece

świece

Włókniarz Częstochowa z przykrością zawiadamia, że w nocy z soboty na niedzielę, w wieku lat 85 zmarł indywidualny mistrz Polski z roku 1959. Stefan Kwoczała odszedł od nas w wieku 85 lat.

Były IMP na żużlu startował w latach 1955 - 1961 i był jednym z najlepszych wychowanków  w historii zespołu częstochowskiego. W sezonie 1959 wspólnie z drużyną Włókniarza sięgnął po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. 

Świetna postawa na polskich torach spowodowała, że w 1960 został zaciągnięty do brytyjskiego klubu z Leicester. W tym samym roku awansował do finału IMŚ w Londynie i zajął tam siódme miejsce, z ośmioma punktami na koncie.

Karierę Kwoczały przerwała poważna kontuzja, której doznał 13 maja 1961 roku w Krakowie podczas turnieju o Złoty Kask. U Kwoczały stwierdzono wówczas złamanie podstawy czaszki. Po wielu tygodniach został wypisany z Kliniki Krakowskiej Akademii Medycznej, ale o powrocie na tor nie było mowy.

Po zakończeniu kariery Stefan Kwoczała wrócił do żużla na krótko jako trener. W roli szkoleniowca pracował we Włókniarzu Częstochowa oraz w Gwardii Łódź.

Źródło: włókniarz.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7186 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl