Wyjątkowe derby na Motoarenie. Kowalik, Puszakowski, Glücklich znów na torze!

Mirosław Kowalik podczas benefisu Mariusza Puszakowskiego (fot. Łukasz Wilk)

15 sierpnia na Motoarenie rozegrane zostaną wyjątkowe derby toruńsko-bydgoskie, w których udział wezmą nie obecni, a byli żużlowcy, którzy startowali czy to w barwach Aniołów czy to z Gryfem na plastronie.

Byli bohaterowie kibiców z Torunia oraz Bydgoszczy wyjadą na tor w ramach żużlowej sztafety pokoleń, którą organizują Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu, Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Motorowych Stal Toruń oraz Stowarzyszenie Bohaterowie Czarnego Gryfa. Wciąż trwa dopinanie szczegółów związanych z imprezą, ale wiemy już, że rozpocznie się ona o godzinie 17, a sam turniej składał się będzie z dziewięciu wyścigów oraz gonitwy finałowej. Ceny biletów wyznaczono na dziesięć złotych. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne - trafi do Fundacji „Światło” i hospicjum „Nadzieja”.

Jak informuje serwis nowosci.com.pl, wciąż tworzona jest lista startowa zawodów, ale wiemy już, że na torze ujrzymy: Mirosława Kowalika, Jacka Krzyżaniaka, Eugeniusza Miastkowskiego, Mariusza Puszakowskiego, Stefana Tietza, a także Zbigniewa Bizonia, Jacka Woźniaka oraz Piotra Glücklicha. Kowalik już w ubiegłym roku przyznawał w rozmowie z naszym korespondentem (TUTAJ), że z pewnością eks-riderzy spotkają się ze sobą na torze, a jemu powrót do ścigania przy okazji benefisu Puszakowskiego sprawił sporo radości.

To jednak nie wszystko - żużlowa sztafeta pokoleń obejmie również pokolenie najmłodsze. Na torze gościnnie zaprezentują się więc także adepci szkółek z obu miast, na co dzień rywalizujący w zawodach mini żużlowych. Żużlowe derby retro są jednym z punktów programu obchodów tegorocznego jubileuszu istnienia toruńskiego stadionu. - Te zawody mają złożony cel: chcemy uhonorować zawodników, którzy przez lata dostarczali swoim fanom tylu emocji, uczcić dziesięciolecie Motoareny, a także zorganizować widowisko i piknik dla wszystkich kibiców - mówi Marian Filipiak.

Planowana jest tego dnia także wystawa poświęcona historii derbów Pomorza oraz Kujaw, obejmująca nie tylko zdjęcia, ale także autentyczne kombinezony żużlowców, motocykle, a dodatkowo będą puszczane także materiały wideo. Od 1973 roku odbyło się 88 oficjalnych meczów żużlowych klubów z Bydgoszczy i Torunia, w tym 84 ligowe i 4 barażowe.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4343 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl