REKLAMAeWinner Banner

IMEJ: Znamy listę startową. Szczęśliwa #13 Lamparta i pechowe losowanie pozostałych Polaków

Wiktor Lampart

Wiktor Lampart (fot. Ian Charles)

Znamy już listę startową tegorocznego finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, które 31 sierpnia odbędą się na Ukrainie. Najwięcej szczęścia spośród naszych reprezentantów miał Wiktor Lampart.

Już w pierwszym biegu ukraińskiego turnieju na torze pojawi się Mateusz Cierniak, który w Równe wystąpi z trójką na plastronie. To oznacza, że tarnowianina w pierwszej fazie zawodów czekają wyścigi z zewnętrznych pól startowych (C,D,C), a następnie dopiero na dwa ostatnie biegi założy on kaski koloru niebieskiego (15 bieg) oraz czerwonego (19). Drugi wyścig to debiutancki występ Michała Curzytka, który założy plastron z numerem sześć. Taki układ oznacza, że tak samo jak Cierniak rozpocznie on z zewnętrznych miejsc startowych (C,D), później przeniesie się na wewnętrzne - A i B, by skończyć z czwartego pola.

Trzynasty numer to pozycja startowa Wiktora Lamparta, który miał zdecydowanie najwięcej szczęścia z biało-czerwonych. Zawodnik Speed Car Motoru Lublin aż trzykrotnie pojedzie z wewnętrznej części toru (biegi 5, 12 i 14), a dodatkowo dwukrotnie założy czerwony kask co w przypadku zawodów młodzieżowych może mieć bardzo ważne znaczenie. Czwarty z naszych przedstawicieli - Jakub Miśkowiak wystąpi pod piętnastką, a to oznacza, że czekają go starty kolejno: z pola pierwszego, drugiego, trzeciego, czwartego i trzeciego. 

Czwórka Polaków w finałowej stawce sprawia, że praktycznie w każdym z biegów będziemy mieli reprezentanta naszego kraju. Biało-czerwonego zabraknie pod taśmą jedynie w biegach: 3, 8, 13, 18 i 20.

Przed rokiem złoty medal wywalczył na torze w Stralsund Dominik Kubera, który w pokonanym polu pozostawił Wiktora Lamparta oraz Frederika Jakobsena. W finale startowali także: Wiktor Trofimow (7 miejsce), Igor Kopeć-Sobczyński (8), Hubert Czerniawski (13), a także Patryk Wojdyło (15).

Lista startowa finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów:
1. Jan Kvěch (Czechy)
2. Mads Hansen (Dania)
3. Mateusz Cierniak (Polska)
4. Alexander Woentin (Szwecja)
5. Jason Jørgensen (Dania)
6. Michał Curzytek (Polska)
7. Artiom Trofimow (Łotwa)
8. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
9. Daniił Kolodinski (Łotwa)
10. Frederik Jakobsen (Dania)
11. Marko Lewiszyn (Ukraina)
12. Roman Lachbaum (Rosja)
13. Wiktor Lampart (Polska)
14. Jonas Jeppesen (Dania)
15. Jakub Miśkowiak (Polska)
16. Petr Chlupáč (Czechy)
R1. Dominik Möser (Niemcy)
R2. Kacper Pludra (Polska)

źródło: FIM Europe


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6521 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl