REKLAMAeWinner Banner

Czas na rewanż i zmazanie plamy za zeszłoroczne Daugavpils! Zapowiedź finału DMEJ w Mâcon

Wiktor Lampart

Wiktor Lampart (fot. Ian Charles)

Już dziś – 20 lipca – na torze we francuskim Macon odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Polacy nie są w nim aż takimi dominatorami, jak w drużynówce światowej, ale z pewnością stać ich będzie na na złoto.

Bez wątpienia tegoroczny finał we Francji musi być rehabilitacją za zeszłoroczną kuriozalną sytuację, jaka miała w Daugavpils. Przypomnijmy pokrótce, jak to było. Na Łotwę nie pojechał trener kadry juniorów – Rafał Dobrucki, który oficjalnie podał jako powód sprawy rodzinne. Wiadomo jednak, że chodziło o przygotowywanie się do meczu ligowego wrocławskiej drużyny. W składzie zabrakło również Maksyma Drabika i Bartosza Smektały. Nieobecnego Dobruckiego zastąpił Dariusz Cieślak.

W tymże finale triumfowali Duńczycy, którzy aż o 8 punktów pokonali reprezentację Polski. Biało-czerwonych barw bronili wówczas: Igor Kopeć-Sobczyński, Wiktor Lampart, Rafał Karczmarz, Dominik Kubera i Daniel Kaczmarek. Tym razem szansę na występ w kadrze dostali: Mateusz Cierniak, Wiktor Trofimow i Jakub Miśkowiak. Pozostała dwójka została bez zmian. Reprezentanci kraju Hamleta swój mistrzowski skład zmienili tylko na dwóch pozycjach. Zamiast Andreasa Lyagera i Frederika Jakobsena, we Francji pojedzie Tim Sørensen i Jonas Jeppesen.

Zagrozić może też drużyna Szwecji, która również dysponuje mocnymi nazwiskami. Nie należy też skreślać gospodarzy, choć oni nie mają takiego doświadczenia na arenie międzynarodowej, jak pozostali. Ich atutem może być tor, a ten jest dość krótki i techniczny. Ma 315 metrów długości. Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 20:30, co jest zrozumiałe, bo temperatura w dzień ma dochodzić do 32 stopni. Relację LIVE można będzie śledzić na naszym portalu. Bezpośredni link znajduje się TUTAJ.

Awizowane składy:
Szwecja (kaski czerwone):
1. Alexander Woentin
2. Philip Hellström-Bängs
3. William Björling
4. Anton Karlsson
17. Christoffer Selvin
Menadżer: Stefan Ekberg

Polska (kaski niebieskie):
5. Wiktor Lampart
6. Mateusz Cierniak
7. Wiktor Trofimow
8. Jakub Miśkowiak
18. Dominik Kubera
Menadżer: Rafał Dobrucki

Dania (kaski białe):
9. Patrick Hansen
10. Mads Hansen
11. Tim Sørensen
12. Jonas Jeppesen
19. Jonas Seifert-Salk
Menadżer: Henrik Møller

Francja (kaski żółte):
13. Gaétan Stella
14. Steven Goret
15. Baptiste Comblon
16. Mathias Trésarrieu
20. brak zawodnika
Menadżer: Laurent Sambarrey

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8142 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl