DMEJ: Duńczycy nie zgodzili się na ściganie w nocy! Nasi zawodnicy byli innego zdania

Mirosław Cierniak w boksie swojego syna - Mateusza

Mirosław Cierniak w boksie swojego syna - Mateusza (fot. Stanisław Wrona)

Zapadła ostateczna decyzja dotycząca Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, które w sobotni wieczór miały odbyć się we Francji. Wiemy już, że na 100% żużla dziś nie będzie!

Sytuacja w Mâcon zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Z powodu dwóch intensywnych ulew, które przeszły nad miastem, tor został doprowadzony do stanu nieużywalności, a dodatkowo doszło do awarii prądu. Sędzia turnieju zdecydował się odwołać ściganie, lecz po chwili komunikat z Francji napłynął, że reprezentacje chcą jednak jechać!

Ostatecznie zapadła decyzja, że dziś zawodów nie będzie. O ile Polacy czy Szwedzi rzucili się nawet w pomoc dla organizatorów i chwycili za łopaty oraz szczotki, o tyle Duńczycy nie chcieli rozmawiać o tym, by czekać i ścigać się w okolicach północy.

Zdaniem zawodników naszej reprezentacji tor nadawał się do jazdy i można było spróbować rozpocząć zawody. Ostatecznie zostały one odwołane i będzie szukanie nowego terminu, bowiem na jutro organizatorzy nie będą w stanie zapewnić obsługi medycznej oraz osób funkcyjnych.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8199 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl