Remont stadionu w Tarnowie nie ruszy w tym roku! Znamy nowy „prowizoryczny” termin przetargu

Jaskółcze Gniazdo (Tarnów)

Jaskółcze Gniazdo (Tarnów) (fot. Sebastian Siedlik)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom władz miasta, kibice tarnowskiej Unii muszą jeszcze poczekać na rozpoczęcie prac modernizacyjnych na ich obiekcie. Najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie.

Obecnie tworzony jest nowy projekt obiektu. Wstępna koncepcja poddana została konsultacjom podmiotom, które są odpowiedzialne za organizowanie na stadionie wydarzeń. Jednym z nich była spółka żużlowa, która do wstępnego projektu miała sporo zastrzeżeń. – Było trochę uwag. Proszę sobie wyobrazić, że w tej koncepcji np. nie zaprojektowano żadnych, czy nie pomyślano o jakichkolwiek pomieszczeniach biurowych dla pracowników, czy to klubu żużlowego, czy piłkarskiego. Zaprojektowano np. siedem pomieszczeń dla komentatorów telewizyjnych, a nie było pomieszczeń dla toromistrzów – mówił dla tarnowska.tv, Prezes Unii Tarnów ŻSSA, Łukasz Sady.

Swoje uwagi zgłosiły też służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. – Główne zastrzeżenia dotyczyły kwestii policji, zresztą były one słuszne, o przeniesieniu ich stanowiska w takie miejsce, aby mogli mieć wzrokowo widoczność na cały stadion, a nie tylko podgląd z monitoringu – komentuje Dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, Rafał Nakielny.

Nowy projekt, wraz z naniesionymi uwagami i kosztorysami gotowy ma być pod koniec listopada. Następnie dokumentacja zostanie poddana weryfikacji. Według założeń, po modernizacji na obiekcie mają odbywać się zawody piłkarskie i żużlowe. Obiekt ma być wykorzystywany również do wydarzeń muzycznych. – Boisko będzie miało wymiar 100x60 metrów, długość toru żużlowego 391 metrów. Trybuna główna zostanie w całości przebudowana, będzie posiadała zadaszenie na około 2 tysiące osób. Cały stadion będzie miał 9600 miejsc siedzących i 2000 miejsc stojących na koronie trybun. Jedynym elementem, który staramy się zostawić, również z uwagi na ograniczone koszty, to są słupy oświetleniowe – dodaje Nakielny.

Organizacja projektu ma być podzielona na etapy. Według planów, w pierwszej kolejności wymieniona zostanie płyta boiska.

źródło: tarnowska.tv


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8469 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl