Michał Finfa: Usłyszałem, że bezdyskusyjnie Madsen wjechał w Przedpełskiego

Upadek Pawła Przedpełskiego i Leona Madsena

Upadek Pawła Przedpełskiego i Leona Madsena (fot. Patryk Kowalski)

Ekipa forBET Włókniarza Częstochowa wjechała w piątkowe popołudnie do fazy play-offów pokonując po meczu pełnym dramaturgii MRGARDEN GKM Grudziądz. Głos po spotkaniu zabrał kierownik drużyny gospodarzy - Michał Finfa.

REKLAMAskarb kibica 2020

Starcie forBET Włókniarza Częstochowa z MRGARDEN GKM-em Grudziądz było kluczowe dla losów uzupełnienia stawki play-off w sezonie. Ekipie Marka Cieślaka wystarczało zdobycie 48 punktów, które gwarantowało dwa ligowe punkty oraz dodatkowe oczko bonusowe. Niestety dla widowiska, mecz rozpoczął się w najgorszy możliwy sposób - od bardzo groźnego wypadku Leona Madsena z Pawłem Przedpełskim. Duńczyk po kontakcie na wejściu w pierwszy wiraż ze swoim rodakiem Kennethem Bjerre automatycznie musiał nieco poszerzyć swój tor jazdy i wpadł w klubowego partnera. Decyzją arbitra - Jerzego Najwera winnym przerwania ścigania był Madsen i został on z powtórki wykluczony.

Sytuacja ta jest dość mocno kontrowersyjna, ponieważ na torze było ciasno, między zawodnikami doszło do kontaktu i stąd też końcowy upadek. A wszystko działo się na pierwszym łuku, więc można było powtórzyć w czterech. - Rozmawiałem z sędzią, bowiem zobowiązany jestem walczyć o drużynę. Usłyszałem, że bezdyskusyjnie Leon Madsen wjechał w Pawła Przedpełskiego i... szkoda dalej komentować - mówił po meczu Michał Finfa.

Gospodarze długo na kolejną sporną sytuację czekać nie musieli. W siódmym biegu idealnie w moment startowy wstrzelił się Paweł Przedpełski, lecz wyścig został przerwany. Sędzia Najwer nie zdecydował się przyznać ostrzeżenia torunianinowi, wobec czego przyznał się otwarcie, że popełnił błąd podejmując decyzję o zapaleniu czerwonego światła. Potwierdził to Michał Finfa. - Przerabiamy to na bieżąco w każdym meczu i trzeba to zostawić z tyłu i o tym nie rozmawiać, ale jako Włókniarz jesteśmy często poszkodowani. Sędzia nie dał ostrzeżenia nikomu, więc w konsekwencji przyznał się do błędu.

Wszystko wskazuje na to, że w fazie play-off ekipa forBET Włókniarza zajmując czwarte miejsce spotka się z Fogo Unią Leszno, która jest krok od zwycięstwa w rundzie zasadniczej. Finfa pytany czy "Byki" mogą czuć obawę przed konfrontację z "Lwami", które nie przypominają tej drużyny z początku sezonu, odpowiada. - Miejmy taką nadzieję, że postawimy się rywalom. Żużel jest takim sportem, że miesiąc czasu bardzo dużo potrafi zmienić. Pamiętam rozmowy po meczu w Lesznie, gdzie powtarzałem, że ta letnia przerwa w lidze przychodzi w idealnym momencie dla nas. Zespół nie jechał  prawidłowo, a za miesiąc możemy się spotkać w innej formie. W Lublinie pojechaliśmy fajne zawody, ten mecz z GKM-em Grudziądz też był bardzo w porządku.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6098 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl