Nowy klub w mieście nad Wisłokiem. Kolejny krok w kierunku reaktywacji rzeszowskiego speedwaya

Stadion Miejski w Rzeszowie

Stadion Miejski w Rzeszowie (fot. Piotr Kin)

Już nie Stal Rzeszów, a Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe – to nowa nazwa klubu ze stolicy województwa Podkarpackiego. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żużla w Rzeszowie spotkali się z władzami PZM. Ci zaś obiecali swoje wsparcie dla nowo powstałego klubu. Szanse na ligę w najbliższym sezonie wzrosły.

REKLAMAskarb kibica 2020

Jakiś czas temu informowaliśmy o spotkaniu osób zaangażowanych w odbudowę żużla w Rzeszowie z prezydentem miasta – TUTAJ, który pozytywnie odebrał inicjatywę i obiecał pomoc. 

Towarzystwo Przyjaciół Żużla w Rzeszowie nie próżnuje. W związku z rozgrywanym ostatnio w Rzeszowie Rajdem Rzeszowskim, w stolicy województwa Podkarpackiego przebywali szefowie Polskiego Związku Motorowego – prezes Michał Sikora oraz wiceprezes Arkadiusz Sąsara. Prezesi spotkali się z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla w Rzeszowie. Koncepcje działań i przyszłe plany związane z reaktywacją czarnego sportu zostały z aprobatą przyjęte przez „głowy” związku. Ponadto zadeklarowali oni swoją pomoc w kwestii rejestracji stowarzyszenia i drużyny. 

Spotkanie zaowocowało także wyborem nazwy nowego podmiotu – Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Główny cel to oczywiście start drużyny na 2-ligowym froncie w sezonie 2020.

We wspomnianym wyżej spotkaniu brali udział także – prezes zarządu okręgowego PZM w Rzeszowie – Zdzisław Grzyb, była prezes rzeszowskiego klubu – Marta Półtorak, prezes ZKS Stal Rzeszów – Józef Lis, a także przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w powrót speedwaya na Stadion Miejski STAL w Rzeszowie, po rocznej przerwie. Podczas spotkania wybrano zarząd stowarzyszenia, a aktualnie rozpatrywani są kandydaci do objęcia funkcji trenera oraz mechanika.

Jeśli chodzi o finansowe wsparcie, to stowarzyszenie otrzymało już od kilku firm, w przeszłości wspierających rzeszowski żużel, deklarację o takowej pomocy. Do nich mają dołączyć mniejsze, rodzinne firmy z Podkarpacia.
W przyszłym tygodniu – 20 sierpnia zaplanowane jest spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, chcących dołożyć swoją przysłowiową „cegiełkę” w odbudowę. 

Jak informuje portal nowiny24.pl – wraz z końcem bieżącego miesiąca planowane jest zakończenie prac przy montażu band na rzeszowskim stadionie. Licencyjny odbiór stadionu ma przeprowadzić powołany z ramienia PZM – Leszek Demski. Ponadto w najbliższym miesiącu mają ruszyć treningi szkółki, a pod koniec września planowany jest Memoriał im. Eugeniusza Nazimka.

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7948 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl