Ósmy zawodnik w składzie meczowym w Nice 1. Lidze. Szykują się zmiany w regulaminach

Daniel Kaczmarek

Daniel Kaczmarek (fot. Patryk Kowalski)

W ubiegłym tygodniu w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie działaczy klubów pierwszej oraz drugiej ligi. Włodarze uznali, że w regulaminach potrzebne są zmiany, które zostały przegłosowane i zostaną wprowadzone w zimie 2019/20.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie chce zdradzać na razie szczegółów dotyczących kształtu regulaminu Nice 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej w przyszłym sezonie, ale wiemy już, że jedna ze zmian zostanie przeniesiona z PGE Ekstraligi. Od przyszłego roku w Nice 1. Lidze Żużlowej oglądać będziemy szesnastu, a nie czternastu żużlowców. To oznacza, że wprowadzony zostanie rezerwowy do 23. roku życia pod numerem ósmym i szesnastym. Za takim rozwiązaniem była większość działaczy.

Jak informuje serwis polsatsport.pl - druga zmiana dotyczy finansów. Obecnie maksymalna stawka za punkt, jaką otrzymują żużlowcy wynosi 1100 złotych, jednak nieoficjalnie wiadomo, że większość klubów płaci więcej. Działacze chcą więc podnieść górną granicę o 400 złotych. Ta nowość ma dotyczyć tylko Nice 1 Ligi Żużlowej.

Planuje się także ograniczenie budowania ligowych składów. Otóż od kolejnego sezonu w kadrze każdego klubu miałoby być maksymalnie 10 seniorów - zarówno na zapleczu ekstraligowym, jak i na najniższym szczeblu.

Proponowane zmiany będą jeszcze omawiane i oczywiście muszą być oficjalnie zatwierdzone.


TAGIGKSŻ

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.652 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl