PSŻ przeciw niewygodnemu rywalowi i plotkom w środowisku (zapowiedź)

Tomasz Bajerski

Tomasz Bajerski (fot. Mirosław Zelek)

Jeszcze miesiąc temu sytuacja Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań wydawała się perfekcyjna. Trzeba było „tylko” ograć u siebie rozbitą drużynę z Opola, by trafić na najsłabsze w czwórce Wilki Krosno i mieć autostradę do finału 2. Ligi Żużlowej. Przez ten czas wiele się jednak zmieniło.

27 lipca – akt pierwszy. David Bellego po niefortunnym zderzeniu z Jakubem Miśkowiakiem notuje upadek i drugą rundę cyklu Tauron SEC kończy ze złamanym obojczykiem. Power Duck Iveston PSŻ Poznań może za Francuza stosować zastępstwo zawodnika, ale nawet taki wariant to osłabienie, skoro mówimy o zawodniku mającym średnią ponad 2,5 pkt/bieg. Zresztą trener Tomasz Bajerski nie jest fanem przesadnego eksploatowania swoich zawodników i ostatecznie ma dać szansę Marcelowi Kajzerowi.

28 lipca – akt drugi. OK Bedmet Kolejarz Opole dostaje od ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz potężne baty na swoim torze. To niezbyt dobra informacja dla „Skorpionów”, bo zawęża im margines błędu w ostatniej kolejce. W dodatku drużynę ze stolicy polskiej piosenki przejmuje Jarosław Dymek, który decyduje się na mentalne budowanie grupy młodych zawodników z Hubertem Łęgowikiem i Madsem Hansenem na czele.

4 sierpnia – akt trzeci. Bez Davida Bellego Power Duck Iveston PSŻ Poznań przegrywa na własnym torze z OK Bedmet Kolejarzem Opole 43:47. Traci w ten sposób pierwszą lokatę na zakończenie rundy zasadniczej. Zamiast Wilków Krosno, „Skorpiony” w półfinale znowu trafiają na opolan. Jedynego rywala, który w całym sezonie odebrał poznaniakom punkt bonusowy. W dodatku niesamowicie podbudowanego przełamaniem złej dla siebie passy.

Do tego dochodzą wydarzenia w tle. Mniej więcej od przełomu czerwca i lipca Tomasza Bajerskiego bardzo mocno przypisuje się do roli trenera Apatora Toruń w sezonie 2020. Za szkoleniowcem mieliby podążyć najmocniej związani z nim żużlowcy – David Bellego i bracia Curzytkowie. Plotkę uwiarygadnia fakt, że wyszła ona od Adama Krużyńskiego. Pozostali zawodnicy „Skorpionów” muszą teraz koncentrować się na najważniejszych meczach, mając gdzieś z tyłu głowy, że być może kapitan tego statku i tak za parę tygodni rzuci to wszystko w kąt niezależnie od rezultatu.

Trzeba więc powiedzieć sobie jasno. OK Bedmet Kolejarz przystąpi do niedzielnego spotkania w Poznaniu nie tylko z ośmiopunktową przewagą na torze. Choć zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny odpadnięcie w półfinale byłoby ogromną porażką, w opolskim obozie zdecydowanie łatwiej o zachowanie optymizmu. Podopieczni Jarosława Dymka mają w głowie zdecydowanie mniej tematów, które mogą ich odciągać od sportowej rywalizacji. Może to jest detal, który zadecyduje… a może mimo tych wszystkich przeciwności Tomasz Bajerski wyciągnie swoją drużynę z opresji i poprowadzi ją do finału?

Spotkanie Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań z OK Bedmet Kolejarzem Opole w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 16:45. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi z niego relację LIVE. W pierwszym meczu padł wynik 49:41 dla opolan.

Awizowane składy:
Power Duck Iveston PSŻ Poznań

9. Robert Miśkowiak
10. Władimir Borodulin
11. Marcin Nowak
12. Eduard Krčmář
13. David Bellego
14. Michał Curzytek
15. Marek Lutowicz

OK Bedmet Kolejarz Opole
1. Hubert Łęgowik
2. Mads Hansen
3. Oskar Polis
4. Erik Riss
5. Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło
7. Damian Lotarski

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5966 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl