Żużlowcy Get Well Toruń gwiazdami niedzielnego turnieju w Pradze

Niels Kristian Iversen

Niels Kristian Iversen (fot. Jarosław Pabijan)

W najbliższą niedzielę w Pradze rozegrany zostanie 51. Memoriál Luboše Tomíčka. Znamy już niemalże całą obsadę tej imprezy, w której na torze pojawi się kilka gwiazd światowego formatu.

Memoriál Luboše Tomíčka rozgrywany był przeważnie po pardubickim weekendzie, by przedłuż kibicom czarnego sportu pobyt w Czechach. Tym razem termin postanowiono zmienić i wybór padł na najbliższa niedzielę. Na praskiej Markecie fani będą mogli ujrzeć m.in. czwórkę reprezentantów gospodarzy z utalentowanym duetem Petr Chlupáč  - Jan Kvěch na czele.

W obsadzie znaleźć można również m.in. zwycięzcę niedawnego słowackiego turnieju o Złoty Kask - Matica Ivačiča, a także zdolnego Ukraińca - Marko Lewiszyna. Nie zabraknie także wspomnianej światowej czołówki. Do niej może nie zalicza się Linus Sundström, ale na pewno jest to interesujące i mocne nazwisko na liście startowej. Przyjedzie także Niels Kristian Iversen oraz bracia Holderowie - Jack i Chris.

Chris Holder będzie bronił trofeum sprzed roku, gdy wygrał to rundę zasadniczą z dorobkiem czternastu punktów, a następnie w finałowym wyścigu przywiózł za swoimi plecami Emila Sajfutdinowa, Martina Vaculika, Nickiego Pedersena oraz Petera Kildemanda. Obsada zawodów wówczas była nieco mocniejsza, lecz w tym roku organizatorom na pewno nie udało się zaprosić kilku gwiazd ze względu na kontuzję lub zobowiązania w lidze polskiej.

Początek zawodów wyznaczono na godzinę 16 (prezentacja). Bilety będzie można nabywać od godziny 13, zaś o 14 zostaną otwarte bramy stadionu. Wejściówki nabyć można także w internecie w serwisie ticketportal.

Aktualna obsada zawodów:
Czechy: Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Ondřej Smetana, Zdeněk Holub
Niemcy: Michael Härtel, Dominik Möser
Słowenia: Matic Ivačič
Szwecja: Linus Sundström
Ukraina: Marko Lewiszyn
Australia: Jack Holder, Chris Holder
Słowacja: David Pacalaj
Dania: Niels Kristian Iversen

źródło: speedwaynews.cz


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6405 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl