Oficjalnie: Krajowy senior Euro Finannce Polonii Piła kończy karierę

Patryk Dolny

Patryk Dolny (fot. Karolina Schmidt)

Patryk Dolny kończy swoją karierę. 26-latka nie oglądaliśmy na żużlowych torach od połowy sezonu, a teraz sam zainteresowany oficjalnie potwierdził przyczyny tego stanu rzeczy.

W tym sezonie zawodnik reprezentował Euro Finannce Polonię Piła, gdzie pozornie miał pewne miejsce w składzie, obok Oskara Bobera stanowiąc najsilniejszą parę seniorów. Po kilku kolejkach Dolny zniknął jednak z zestawienia drużyny, całkowicie oddając pole zakontraktowanemu w trakcie rozgrywek Karolowi Baranowi. Jak się okazuje, żużlowiec zdecydował, iż powrotu na ten moment nie będzie.

26-latek jest wychowankiem klubu z Piły, choć jako młodzieżowiec nie reprezentował go zbyt długo. Szybko trafił najpierw do Grudziądza, a potem do Wrocławia, gdzie przez trzy sezony tworzył ligowy duet z Patrykiem Malitowskim.

Z kolei całą swoją seniorską karierę spędził na najniższych szczeblach rozgrywkowych – 4 lata w II lidze i 1 rok w I lidze, gdy zabrakło drużyn do stworzenia trzech poziomów. Najlepiej prezentował się jako 22-latek, gdy w barwach macierzystego klubu z Piły zdobywał średnio 2,17 pkt/bieg. W grodzie Staszica spędził sezony 2015, 2016 i 2019, a dwa pozostałe – w Ostrowie Wielkopolskim.

 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6722 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl