Brytyjczycy ogłosili rozkład jazdy w play-offach, choć nie ma jeszcze par półfinałowych

Jacob Thorssell - Wolverhampton Wolves

Jacob Thorssell - Wolverhampton Wolves (fot. Ian Charles)

10 października poznamy ekipę, która zdobędzie tytuł Drużynowego Mistrza Wielkiej Brytanii. Pełen rozkład jazdy został już ogłoszony, choć na dzień dzisiejszy niepewna jest pozycja po rundzie zasadniczej żadnej z czterech czołowych drużyn ligi.

W Premiership do fazy play-off awansuje najlepsza czwórka, która jest dzielona na dwie pary, które jadą dwumecz półfinałowy. Następnie ich zwycięzcy spotykają się w finale, także rozgrywanym systemem mecz i rewanż. W przeciwieństwie do naszej ligi, pary półfinałowe nie są narzucone z góry – ta drużyna, która wygra rundę zasadniczą, ma prawo wyboru rywala.

Bardzo długo w walce o awans do czwórki liczyło się pięć ekip. Belle Vue Aces zakończyli już jednak rundę zasadniczą z dorobkiem 41 punktów, co już w tym momencie daje im 1 oczko mniej, niż mają drużyny plasujące się na miejscach od drugiego do czwartego. Już teraz można więc ogłosić, że do półfinału awansowały drużyny: Swindon Robins, Wolverhampton Wolves, Poole Pirates i Ipswich Witches.

Każda z nich ma jeszcze przynajmniej jedno (a w przypadku Poole nawet trzy) spotkania do odjechania. Ponieważ różnice między zespołami są minimalne, na ten moment nie da się powiedzieć, kto wygra rundę zasadniczą i jakiego rywala sobie wybierze. Brytyjczycy z ustaleniem terminarza na fazę play-off poradzili więc sobie w inny sposób. Wszystkim czterem drużynom przydzielono… datę jej domowego spotkania półfinałowego. Od razu wyznaczono także terminy meczów finałowych.

Rozkład jazdy w fazie play-off Premiership:
23 września (poniedziałek) – Poole Pirates vs ?
26 września (czwartek) – Ipswich Witches vs ?
30 września (poniedziałek) – Wolverhampton Wolves vs ?
3 października (czwartek) – Swindon Robins vs ?
7 października (poniedziałek) – 1. mecz finałowy
10 października (poniedziałek) – 2. mecz finałowy

Źródło: speedwaygb.co


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6792 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl