Zawodnik Szawera wykreślony z kadry Polski za zachowanie niegodne reprezentanta kraju!

Michał Sassek

Michał Sassek (fot. Dorota Wiśniewska)

Mistrzostwa Świata w speedrowerze już dawno przeszły do historii tych zmagań. Niestety, wciąż ciągnął się temat niesportowego zachowania jednego z reprezentantów Polski podczas zawodów o Drużynowy Puchar Federacji.

Miesiąc temu - 10 sierpnia w Lesznie rozgrywano m.in. Drużynowy Puchar Federacji w speedrowerze. Niemalże do samego końca toczyła się walka o triumf pomiędzy reprezentacją Polski a ekipą Wielkiej Brytanii. Nie wszystkim udawało się utrzymywać nerwy na wodzy tego wieczora. W dwudziestym czwartym biegu dnia duet Michał Sassek - Dawid Bas wyszedł słabo ze startu, lecz zawodnik Szawera bardzo szybko znalazł idealną ścieżkę, by przedzielić rywali. Niestety, doprowadził on do upadku swojego przeciwnika i sędzia Paweł Cegielski uznał go winnym całej sytuacji. Speedrowerzysta nie zgadzał się z opinią arbitra i wdał się z nim w niepotrzebną dyskusję. Nie był to koniec nerwowej sytuacji. Gdy Sassek dowiedział się o wykluczeniu, przewrócił rower swojego reprezentacyjnego kolegi. Wszystko uwieczniły kamery, które na żywo transmitowały ten turniej (cały wyścig dostępny jest TUTAJ).

W poniedziałek Polska Federacja Klubów Speedrowerowych opublikowała komunikat Prezesa Federacji - Marcina Niedzielskiego. W nim czytamy, że Zarząd PFKS przeanalizował raz jeszcze całą sytuację wraz z zapisem wideo z zawodów i ocenia, że zachowanie reprezentanta Polski było bardzo negatywne, szczególnie kłótnie z sędzią czy też przewrócenie roweru innego zawodnika. Kara za niesportowe zachowanie jest bolesna, bowiem na okres dwóch lat Michał Sassek został skreślony z zawodników reprezentacji Polski!

Oto pełna treść komunikatu (pisownia oryginalna):

Dotyczy: Finał Pucharu Federacji Mistrzostw Świata w speedrowerze kategoria OPEN
                 
W związku z zachowaniem zawodnika Michała Sasska, którego przejawu byliśmy świadkami na Mistrzostwach Świata - puchar federacji, w dniu 10.08.19r.

Zarząd PFKS przeanalizował całą sytuację, wraz z zapisem wideo z zawodów. Zachowanie zawodnika podczas 24 biegu zawodów zostało ocenione bardzo negatywnie, szczególnie: kłótnie z sędzią, to że nie chciał opuścić toru, przewrócenie roweru innego zawodnika. Takie zachowanie nie może mieć miejsca, jest to zachowanie niegodne reprezentanta Polski, i nie przysparza chluby naszej Federacji, naszemu Krajowi.

Za powyższe zachowanie  Zarząd PFKS wymierzył karę:
Dwóch lat skreślenia z kadry reprezentacji Polski. Zgodnie z RSS (punkt 9.11.1.9. - za zachowanie niegodne reprezentanta kraju – czasowe skreślenie z kadry narodowej na okres do 24 miesięcy lub/i czasowe wykluczenie zawodnika na okres od 6 do 12 miesięcy;).

Uzasadnienie: Wymierzając  karę,  uwzględniamy  cele  kary  w  zakresie  jej oddziaływania na obwinionego  jak i środowisko speedrowerowe. Pańskie zachowanie Zarząd ocenił jako karygodne, niesportowe, niegodne reprezentanta Kraju.

Informacja : nie wpłynęło odwołanie od powyższej decyzji.
Marcin Niedzielski - Prezes PFKS


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6624 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl